Prvi sastanci su uvijek jako nezgodni pogotovo ako izlazimo sa osobom koju nismo prije viđali uživo. Mnogo se stvari kaže i sazna o drugoj osobi, ali se isto tako dosta laže, tako da danas donosmo 4 laži koje se izgovaraju na prvim sastancima.

Bez obzira na spol, pojedinci imaju tendenciju gajiti visoka očekivanja tijekom prvih susreta. Stoga nije neočekivano da se, u nastojanju da se netko prikaže u što povoljnijem svjetlu, nenamjerno mogu pojaviti neka manja uljepšavanja koja odlutaju od istine.

Novčano stanje

Povijesno gledano, pojedinci su često bili procjenjivani prema njihovom financijskom stanju; važno je prisjetiti se da je, dulje vrijeme, osoba koja je bila samo imućna – bez obzira na nedostatak nježnosti, ljubaznosti ili pažnje – smatrana “dobrom prilikom”. Posljedično, nije neočekivano da muškarci povremeno posjeduju sposobnost projiciranja slike većeg bogatstva nego što ga zapravo posjeduju. Međutim, ovaj fenomen više nije povezan samo s jednim spolom, jer je poznato da i žene pokušavaju stvoriti dojam povećanog bogatstva.

Posljednje razdvajanje

Općenito se smatra nepoželjnim da pojedinac na prvom spoju sazna da je osoba koja ga zanima bila u ljubavnoj vezi prije samo pet dana, zar ne?

To je razlog zašto nije neuobičajeno da pojedinac tvrdi da se njihov posljednji raskid dogodio prije dosta vremena i da su tijekom tog vremena ostali sami. Ako je bivši partner nedvosmisleno odsutan iz njihovog života, to sigurno nije nešto zabrinjavajuće.

Okolnosti postojanja

Sasvim je uobičajeno da pojedinci osjećaju manje od entuzijazma oko suživota s roditeljima ili cimerima, zbog čega mnogi prikrivaju ovaj aspekt tijekom prvih spojeva. Unatoč tome, ovaj konkretan detalj prilično brzo izlazi na vidjelo.

Posao

Svaki zadatak obavljen s marljivošću i odgovornošću zaslužuje ponos; međutim, evidentno je da smo ponekad, u želji da se prikažemo kao kvalitetniji, skloni hvaliti se i predstavljati svoj trud kao da ima znatno veću važnost.

Ipak, najpohvalnija osobina nedvojbeno je iskrenost; stoga je bitno procijeniti u kojoj mjeri pojedinac za stolom možda uljepšava istinu.

  • Nebrojeno puta se dogodilo da se pojedinac predstavlja kao netko tko traži stabilnu vezu, da bi kasnije otkrio da ga u toj životnoj fazi prvenstveno zanimaju seksualni susreti.

Ako ste zainteresirani za ovo pitanje, najvažnije je da budete iskreni u pogledu svojih namjera. Međutim, ako vaše težnje naginju prema nečem značajnijem, važno je obratiti pažnju na suptilne nijanse koje otkrivaju značenje ispod svakog izraza.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.