Marija je ubjedljivo najpoznatija njemačka ubica, koja je imala punu potporu cijele njemačke javnosti zbog ubistva manijaka koji je silovao njenu kćerku. Naime, za ovo ubistvo je morala da odleži i 6 godina zatvora….
Marijana Bahmajer, slavna “majka osveta” kako je zovu, doživjela je najveću bol koju jedan roditelj može osjetiti – izgubila je sedmogodišnju kćer Annu na stravičan način, a onda je počela tražiti odgovarajuću kćer. Nemilosrdan način. I danas se ovaj slučaj smatra najistaknutijim slučajem retributivne pravde u njemačkoj poslijeratnoj povijesti. Bila je samohrana majka koja je 1970-ih vodila bar u zapadnonjemačkom gradu Lübecku. Jedva je preživjela, ali je pokušala brinuti o svom trećem djetetu, malenoj Anni, budući da je svoje dvoje starije djece prije toga dala na posvajanje.
- Svi koji su ih poznavali ističu da je djevojčica jako veselo dijete. Što se dogodilo njezinom dragom? Tog dana je sedmogodišnja Anna nakon svađe s majkom napustila školu. Nekako je završila u rukama svog 35-godišnjeg susjeda, lokalnog mesara Klausa Grabovskog, koji je već imao kriminalni dosje koji uključuje i zlostavljanje djece. Istragom je utvrđeno da je Grabowski ostavio Annu u kući nekoliko sati prije nego što ju je ubio. Potom je tijelo djeteta sakrio u kartonsku kutiju i ostavio ga na obali obližnjeg kanala. Grabowski je uhićen te noći nakon što je njegova zaručnica obavijestila policiju. Marijanina osveta je nevjerojatno simbolična Suđenje Grabowskom bilo je nevjerojatno bolno za majku, koja je ponovno proživljavala stravične događaje.
Njegovi branitelji tvrdili su da je hormonalni disbalans razlog zašto je počinio stravičan zločin. Njemačka je u to vrijeme često kastrirala prijestupnike kako bi spriječila ponavljanje prijestupa, ali to nije bio slučaj u slučaju Grabowskog. Trećeg dana suđenja na Okružnom sudu u Liebecku Marijana je iz torbice izvukla pištolj i osam puta povukla obarač. Grabowski je upucan šest puta i umro je na podu sudnice. Sudac Ginter Kruger, koji je razgovarao s Bakhmaderovom odmah nakon što je ustrijelila Grabowskog, rekao je da je čuo ožalošćenu majku kako govori: “Želim ga ubiti.”
Policija na mjestu događaja tvrdi da je čula kako je Bachmayer Grabowskog nazvao “svinjom” nakon što ga je upucao. Prije nego što je pucala u Mesara, Marijana je rekla da je sanjala taj trenutak osvete. Slučaj je šokirao njemačku javnost, koja je nakon toga pomno pratila suđenje Bachmayeru. Postavljena su pitanja o njezinom legitimitetu u traženju osvete za ubojstvo vlastite djece. U zatvoru šest godina Marijani je nakon toga suđeno za ubojstvo Grabowskog. Tijekom suđenja svjedočila je da je u snu pucala u koljača te da je na sudu imala viziju svoje kćeri. Liječnik koji ju je pregledao rekao je da je Bakhmayerova zamoljena da da uzorak rukopisa, a ona je odgovorila napisavši: “Učinila sam to za tebe, Anna.”
Potom je dizajn ukrasila sa sedam srca, simbolično – po jedno za svaku godinu Annina života. Marijana je puštena iz zatvora u lipnju 1985. nakon pola odslužene kazne. Nakon toga se preselila u Nigeriju, gdje se udala i ostala do 1990-ih. Uslijedio je razvod od supruga, a ona se preselila na Siciliju, gdje je ostala sve dok joj nije dijagnosticiran rak gušterače. Ubrzo se vratila u Njemačku. Preminula je 17. rujna 1996. u 46. godini života i počiva uz dragu Anu.