Sve su nas ugrizle te dosadne krvopije — komarci. No, kako nam potvrđuje dr. sc. Branimir Nestorović, pulmolog i alergolog Komarci iz Klinike za dječje bolesti u Tiršovoj, komarci nas nikad neće dotaknuti ako njihovu okolinu (naš organizam) ne zakiselimo, nego zalužimo. . Dovoljna je samo mala količina mesa i četiri povrća dnevno.
– Ženka komarca može se razmnožavati isključivo ako se hrani aminokiselinom iz ljudske krvi, jer je to jedini način. Ako imate zakiseljen organizam zbog hrane koju svakodnevno jedete, ti insekti će više osjetiti i gristi – ističe dr. Nestorović i dodaje da su naše ćelije po prirodi bazne te da ih jedino kiselom ishranom možemo promijeniti.
Trebalo bi općenito koristiti blago kuhane vrtne proizvode i kad god je to moguće izbjegavati obroke koji su puni izraženih kiselina, poput većine prerađene hrane, mliječnih proizvoda i mesa.
- Zdrava prehrana općenito je dobra za tijelo, čak i kada je riječ o izbjegavanju uboda komaraca. Ako nemate ono čime se ti kukci hrane, onda vas neće napasti da gubite vrijeme, kaže dr. Netorović. — “Ako ne dopustite barem 4 obroka povrća i nešto voća (Morate paziti i na šećer) šanse da vas napadnu komarci su minimalne”
Održavanje tijela u alkalnom stanju i bazalni metabolizam važni su za mnoge stvari, a onda je ubod komarca nebitan.
Tako je, rak nastaje mutacijom stanica iz alkalne u kiselu gdje ta kiselina mijenja strukturu gena.
Trebali biste pokušati izbaciti što više aminokiselina dnevno iz tijela i bilo bi lijepo da ih što više unosite u ono što izlučite. Što se toga tiče, medicina (i njezina subspecijalizacija onkologija) propisuje dijetu poput Breussove dijete ili još starije Gersonove dijete – izričit je dr. Nestorović.
Dvije dijete temeljile su se na konceptu unošenja svježeg povrća u organizam, putem sokova. Obrazloženje za cijeđenje soka je da pijenje omogućuje unos svih hranjivih tvari prisutnih u hrani.
Osim sokova od svježeg povrća, treba često unositi biljne čajeve koji su neophodni za pročišćavanje organizma i jačanje imuniteta.
– Dr Nestorović Kaže – Nije Dobro Provjeravati Stanje Organizma Pomoću Mokraće, Iako Postoje Testovi Namijenjeni Za To U Apotekama, Jer Nikada Ne Možete Biti Sigurni Kako Efikasno Rade Vaš Bubreg. Vrlo često baš zbog ovog lošeg pristupa bude dobiven pogrešna slika o pacijentovom stanju – ističe dr. Nestorović i dodaje da je jedini bezbedan način održavanja alkalnosti tijela unos povrća minimalno četiri puta dnevno.
BONUS TEKST
Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.
Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.
Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.
- Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.
Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.