– Na ovom svijetu je apsolutno sve moguće, jer imamo jako puno neobičnih dešavanja koje do nas dođu u roku od 5 minuta putem društvenih mreža. Jednostavno, imamo osobe koje nekada zalutaju u neke sredine,a  tamo im uopšte nije mjesto. Mi danas govorimo o zatvorima, u koje nekada dodju i osobe koje tamo definitivno ni ne pripadaju.

U dobi od 40 godina, Jeremy Meks stekao je reputaciju jednog od najljepših pojedinaca na planetu. No, zbog dosadašnjeg angažmana u ilegalnim poslovima našao se u zatvoru i zaradio titulu najatraktivnijeg zatvorenika. Čim su slike njegova uhićenja izašle u javnost, žene iz svih krajeva svijeta bile su očarane njegovom privlačnošću, što je rezultiralo općom zaljubljenošću.

Preko noći, zanosni zatvorenik upečatljivih plavih očiju našao se gurnut u carstvo estrade, unatoč zatočeništvu. Nevjerojatno, njegova je slava stalno rasla svakim danom, a unosne prilike nastavile su se nizati čak i nakon što je pušten na slobodu, dok je započinjao obećavajuću karijeru modela.

Unatoč zanosnom izgledu, kroz život ga je pratio niz nesretnih događaja. Točnije, godine njegova formiranja bile su pokvarene prisutnošću zlonamjernih roditelja. Tijekom podcast intervjua, otkrio je teške okolnosti svog odrastanja, koje su u konačnici dovele do njegovog zatvaranja u kasnijim godinama.

Odrastajući u sjeni ovisnosti o heroinu, moje je djetinjstvo bilo tmurno i mučno iskustvo koje me natjeralo da sazrijem u mladosti. Tragično, kada sam imala samo 9 mjeseci, moj otac je oduzeo život najbližem suputniku moje majke. Bježeći od njegova stiska, potražili smo utočište u tajnosti, a samo je ona znala gdje se nalazimo, dok smo izmicali njegovom dosegu. Jeremy je razmišljao o tim mučnim sjećanjima.

Kao rezultat dinamike unutar njegovih obiteljskih veza i izazovnih okolnosti s kojima se susreo tijekom godina formiranja, Jeremy je pronašao utjehu u društvu bande kad je napunio 15 godina, što ga je navelo da izdrži život beskućnika. Ovakav način života doveo ga je do nesretnog iskustva upucavanja u više navrata, točnije ukupno pet puta. Slijedom toga, zbog izbora koje je napravio i puta kojim je hodao, Jeremy se našao u zatvoru na razdoblje od dva desetljeća.

Tijekom mog boravka u zatvoru doživio sam jedinstveno iskustvo dijeleći sobu s Charlesom Mansonom godinu i pol. Čak i nakon puštanja na slobodu, bio mi je izazov otresti se razmišljanja koje mi je usadio zatvor. Međutim, imao sam sreću naići na suosjećajnog suca koji je smatrao potrebnim smanjiti mi kaznu. Ovaj čin milosrđa odigrao je značajnu ulogu u mojoj transformaciji u osobu kakva sam danas.

Nakon viralnog kruženja njegove zatvorske fotografije 2014. i potonje fascinacije javnosti njegovim izgledom, nije mu trebalo puno vremena da uspostavi vrlo poželjnu profesiju modela.

Osim toga, zbog iznimne atraktivnosti, razvio je duboku ljubav prema Chloe Green, kćeri milijardera Philipa Greena, koja je otprilike sedam godina mlađa od njega. Bili su u ljubavnoj vezi dvije godine i čak su dočekali zajedničko dijete. Ipak, njihovoj je ljubavi prije samo dva mjeseca došao kraj, a trač rubrike u Sjedinjenim Državama naveliko su se raspisale o Chloe viđenoj u zagrljaju drugog gospodina.

Prije njihove veze, Jeremy je bio u braku s Melissom Meks, s kojom ima dvoje djece. Unatoč razvodu 2018., Jeremy i Chloe su se sreli godinu dana prije toga. Priča se da su se čak i zaručili, iako ta nagađanja nikada nisu službeno potvrđena.

BONUS TEKST:

Profesor dr. Andrija Bogdanović, ugledni internist specijalist hematologije KCS-a, u svojim pronicljivim nalazima rasvjetljava učestalost vađenja krvi, razloge različitosti rezultata te ključne parametre koji su od najvećeg značaja.

  • Jeste li nedavno radili analizu krvi? Jeste li ikada doživjeli frustraciju ponavljanja laboratorijskih pretraga i ponovnog vađenja krvi po dolasku u bolnicu? Uobičajena je praksa da se bolnice oslanjaju isključivo na vlastite rezultate testova. Profesor dr Andrija Bogdanović, cenjeni hematolog specijalista hematološke dijagnostike visoke dijagnoze u KCS-u, u razgovoru za RTS osvetlio je različite razloge potrebe za ponovnim vađenjem krvi.

Prema profesoru, jedan temeljni aspekt koji treba uzeti u obzir je da pojedinci posjeduju vlastiti inherentni otpor. Kako vrijeme prolazi i godine prolaze, skloni smo usvojiti dijagnostički način razmišljanja kada se suočimo s određenim numeričkim podacima. Važno je napomenuti da određene vrijednosti dobivene laboratorijskim testovima vrijede ograničeno razdoblje, obično samo dan ili dva. U slučaju pojedinaca koji se suočavaju s teškim bolestima, njihove vrijednosti mogu značajno varirati unutar jednog dana.

U slučaju hematoloških bolesnika, krvna slika ostaje valjana jedan dan za one koji su teško bolesni i podvrgnuti su kemoterapiji dok su u bolnici. Međutim, kod pacijenata koji se liječe kod kuće krvna slika može biti stara i do deset dana. Savjetuje se kontrola krvne slike jednom godišnje ako je osoba dobrog zdravstvenog stanja. Što se tiče rutinskih pregleda za osobe između 40-50 godina, godišnja provjera biokemije i krvne slike je zadovoljavajuća. Ako se pojave bilo kakve neugodnosti ili problemi, preporuča se ponoviti laboratorijske pretrage.

Opterećenje nam se značajno smanjuje kada pacijenti nakon laboratorijskih analiza pregledaju referentne vrijednosti. Ove rezultate pažljivo ispituju kvalificirani pojedinci. Ako vrijednosti ne odstupaju više od pet posto od referentnih vrijednosti i nema reklamacija, to nam štedi veliki trud. Neke zemlje zapadne Europe, poput Austrije, zahtijevaju sistematske preglede za osobe sa zdravstvenim osiguranjem. Liječnik pregledava nalaze i ako je sve u redu, polica osiguranja se produljuje za još godinu dana”, naglasila je profesorica. To je osobito važno za osobe starije od 45 godina, posebice kada su u pitanju ginekolozi, praćenje lipida i prevencija kardiovaskularnih bolesti, kao i otkrivanje krvi u stolici.

Tri su temeljne vrijednosti koje se moraju uzeti u obzir: hemoglobin koji ukazuje na prisutnost anemije, leukociti koji ukazuju na upalu i parametri trombocita. Ovo su početni čimbenici koji zahtijevaju veliku pozornost, s posebnim naglaskom na održavanje relativno normalnog broja leukocita. To zauzvrat osigurava relativno normalnu krvnu sliku u cjelini, ostavljajući malo prostora za daljnju elaboraciju.

Nije slučajno kada vrijednosti odstupaju više od pet do deset posto. Brojni su čimbenici koji mogu uzrokovati varijacije normalnih parametara. Definicija normalnih parametara nije kruta. Čak iu rasponu od 20 minuta, broj leukocita kod pojedinca može varirati. Zbog mogućnosti varijabilnosti, ključno je vaditi krv nakon što osoba sjedne jer se na taj način omogućuje stabilizacija cirkulacije“, pojasnio je profesor.

  • Prema riječima dr. Bogdanovića, konzumacija hrane ne utječe na krvnu sliku, ali utječe na biokemijske parametre. Vrijednosti prikazane u rezultatima bit će pod utjecajem vremena kasne večere. Važno je napomenuti da se mjerenje šećera u krvi treba provoditi samo na prazan želudac. Rezultati krvnih pretraga mogu se kategorizirati u tri odjeljka: standardne analize, koje se obično provode, specifične analize i markeri koji se koriste u izvanrednim okolnostima. Ako pacijent dobije standardne rezultate, to znači da mu jetra i bubrezi normalno funkcioniraju, te imaju urednu razinu i regulaciju šećera i elektrolita. Dr. Bogdanović istaknuo je svoje negodovanje prema oslanjanju na “Dr. Googlea”, jer su ljudi skloni fokusirati se na negativne aspekte koji se nalaze na internetu. Umjesto toga, važno je promatrati pacijenta kao cjelinu.