Golubove privlače mjesta koja ih podržavaju lako dostupnom hranom i skloništem, zbog čega se žele smjestiti u vašem vrtu. Iako neobični golub može pojačati šarm svojim gugutanjem, uskoro vam može ići na živce. Veliki čopori ovih ptica mogu izazvati nered na prilazima i automobilima, na primjer, kao i biti vrlo bučni svojim letenjem i tučnjavom.

Golubovi su poznati po tome što su vrlo destruktivni za vrtove, jedući mlade biljke i voće—što može biti posebno neugodno za one koji imaju strast za vrtlarstvom. Zek Deandjelis podijelio je svoja razmišljanja o prirodnom sredstvu za odvraćanje golubova: češnjaku.

Denđelis je rekao da golubovi mrze miris i okus bijelog luka, koji je dobar repelent. U “Expressu” s kojim je razgovarao, stručnjak je dodao: “S obzirom na intenzivan miris i okus češnjaka, ptica ga neće moći podnijeti i onda će se ‘zalijepiti'” od njega.”

Rekao je da ako netko ima povrtnjak ili ptice uvijek imaju povrće za jelo kao u ovom slučaju, dodavanje biljaka luka u vaš vanjski prostor ne samo da će pružiti izvrstan izvor hrane, već će i držati golubove podalje.

On kaže: “Ako imate povrtnjak ili ptice cijelo vrijeme jedu povrće, tada će vam sadnja luka na otvorenom biti dobra jer ne samo da će vam pružiti dobar izvor hrane, već i držati podalje te golubove. ”

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.