Otkrijte niz kulinarskih užitaka koji će revolucionirati način na koji doživljavate hranu i ostaviti trajan utjecaj na vaše okusne pupoljke. Uz održavanje zdravlja noktiju, važno je povremeno pozabaviti se stanjem peta i ukloniti mrtvu kožu. Iako imate mogućnost posjetiti salon za ovaj tretman, možete ga također izvesti u udobnosti vlastitog doma ako želite izbjeći stručnu pomoć.
Jabučni ocat, esencijalni sastojak svake kuhinje, služi kao ključni element u liječenju raznih bolesti stopala. Ovaj široko korišteni sastojak u tradicionalnoj medicini poznat je po visokoj koncentraciji octene kiseline, snažnog antimikrobnog sredstva.
Kako biste riješili problem suhih i ispucalih peta, uronite vatu u jabučni ocat i stavite je na zahvaćeno područje. Osigurajte da vata ostane sigurna pomoću zavoja, ljepljive trake ili čarape. Ostavite ga preko noći za optimalne rezultate.
Kako biste učinkovito omekšali kožu i olakšali uklanjanje viška mrtve kože, preporučuje se ponavljanje ovog tretmana više puta tjedno dok se ne postigne vidljivo poboljšanje.
Za borbu protiv kurjeg oka pomiješajte 3 do 5 zgnječenih tableta aspirina s malom količinom jabučnog octa. Nanesite smjesu na zahvaćeno područje i pokrijte ga ručnikom, krpom ili zavojem. Nakon 10 do 15 minuta skinite oblogu i kamenom napravite piling stopala kako biste uklonili mrtve stanice kože.
Korištenje jabučnog octa kao prirodnog lijeka za gljivice stopala pokazalo se učinkovitim.
Da biste napravili kupku za stopala, pomiješajte toplu vodu i jabučni ocat u jednakim omjerima, održavajući omjer 1:1. Uronite stopala u ovu smjesu i ostavite ih da se namaču 30 minuta. Nakon što završite s namakanjem, ključno je temeljito osušiti stopala.
- Ponavljajte ovo svaki dan, ali pazite da ne prekoračite tri ponavljanja unutar 24 sata.
BONUS TEKST
Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.
Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.
Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.
Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.
- Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.