Studije su otkrile da su položaji spavanja koje preferiramo povezani s različitim osobinama ličnosti, dajući uvid u našu individualnost.
U vama prebiva duh ratnika, koji odiše snagom prema van dok u sebi nosi duboku osjetljivost. Osim toga, kada se susrećete s novim osobama, u vašem ponašanju postoji sklonost sramežljivosti.
Zauzmite ležeći položaj na boku, pazeći da su vam ruke postavljene uz tijelo.
Iako općenito odišete opuštenim i prijateljskim ponašanjem, postoje povremeni slučajevi u kojima vas vaša povjerljiva priroda može učiniti podložnima da budete lako prevareni.
Zauzmite bočni položaj s rukama ispruženim ispred tijela.
Ako često zamišljate ovaj određeni smještaj, to znači da posjedujete slobodoumnu prirodu, ali također gajite osjećaj opreza.
Zauzmite ležeći položaj, s rukama oslonjenim uz tijelo.
Pojedinci koji su rezervirani i introspektivni, te sebe i druge drže visokim standardima, skloni su pronaći utjehu u usvajanju ovog određenog položaja spavanja.
Namjestite se tako da legnete na trbuh, rukama obuhvatite jastuk i lagano nagnete glavu u stranu.
Ovim posebnim postupkom postaje vidljivo da dotični pojedinac posjeduje izrazito društvenu i pomalo nestašnu prirodu, često sklonu kritiziranju drugih, dok je sam manje osjetljiv na kritiku.
BONUS TEKST
Prije više od 5000 godina ešnjak (češnjak) je postao prva biljka kojoj su službeno priznata ljekovita svojstva. U današnjoj znanstvenoj eri stekli smo dublje razumijevanje zašto je to tako. Češnjak se može pohvaliti izvanrednim nutritivnim profilom, jer su njegove sjemenke bogate vodom, proteinima, mastima, ugljikohidratima, vlaknima i mineralima poput natrija, kalija, magnezija, kalcija, fosfora, sumpora i željeza.
Češnjak je bogat esencijalnim vitaminima kao što su karoten, vitamin E, B1, B2, B3 i vitamin C, što pridonosi njegovim ukupnim zdravstvenim prednostima. Jedna od ključnih komponenti odgovornih za njegova ljekovita svojstva je alicin, snažan biljni antibiotik.
Sadite češnjak u jesen ili početkom proljeća. Češnjak se može uživati u raznim oblicima, nasjeckani, kao sok ili čaj, kao namaz, svjež ili u obliku kapsula.
Svima nam je poznat miris češnjaka i slobodno se može reći da to nije naša omiljena aroma. Ovo je primarni problem povezan s češnjakom. Međutim, u ljekarnama postoje lijekovi koji donekle mogu ublažiti tu zabrinutost.
Za optimalne rezultate predlažemo korištenje svježe pripremljenog češnjaka, idealno napravljenog kod kuće. Kako biste ublažili jak miris, možete ga upariti s peršinom, metvicom, mažuranom ili majčinom dušicom. Ovdje je zbirka raznih ljekovitih dobrobiti povezanih s češnjakom.
Ljekovita svojstva češnjaka su vrijedna pažnje. Adenozin, dobiven iz ove biljke, služi kao sredstvo odvraćanja od stvaranja krvnih ugrušaka. Štoviše, organski spojevi koji sadrže sumpor koji se nalaze u češnjaku učinkovito snižavaju razinu kolesterola i služe kao preventivna mjera protiv nastanka malignih bolesti. Nedavne publikacije u cijenjenim znanstvenim časopisima kao što su Journal of the National Cancer Institute i Carcinogenesis pružaju nedvojbene dokaze koji podupiru antikancerogena svojstva češnjaka.
Uočen je utjecaj aminokiselina dobivenih iz češnjaka na smanjenje LDL kolesterola u krvotoku, kao i na povećanje HDL kolesterola. Češnjak ima sposobnost snižavanja razine kolesterola i triglicerida, čak i u prisustvu hrane s visokim udjelom masti.
Potvrđeni vazodilatacijski učinak, osobito na periferne krvne žile poput onih u glavi, očima i nogama, ukazuje na potencijalne prednosti za ublažavanje određenih glavobolja i bolnih grčeva u nogama koje imaju starije osobe, čak i nakon kratkih razdoblja hodanja.
Tome se može pripisati smanjen