Zatvor je raširen problem koji često prolazi nezapaženo kada je potrebno pronaći pravo rješenje. Iako prehrana bogata vlaknima možda neće uvijek dati željene rezultate, ključno je istražiti alternativne lijekove koji zaslužuju pozornost.

Dokazana je učinkovitost fiziološke otopine kao lijeka za zatvor. Kroz proces čišćenja crijeva, slana voda pomaže u ponovnom uspostavljanju optimalnih probavnih sposobnosti.

Sljedeće stavke bitne su za vaše potrebe:

Za ovu mješavinu uzmite nejodiranu morsku ili himalajsku sol, vodu prokuhanu i ohlađenu na sobnu temperaturu ili malo toplu te dvije žlice soli i limunov sok koji će pomoći u ravnoteži slanog okusa.

Postupak:

Za pripremu otopine premjestite prethodno pripremljenu vodu u staklenu posudu i pomiješajte sa soli i limunovim sokom. Provjerite je li staklenka dobro zatvorena i snažno je protresite dok se sol potpuno ne otopi. Preporučljivo je odmah potrošiti otopinu, po mogućnosti unutar 5 minuta.

Kako biste postigli najbolje rezultate, preporučljivo je zavaliti se na obje strane i nježno manipulirati trbuhom, zatim prijeći na drugu stranu i ponoviti masažu trbuha. Tipično, ova tehnika donosi olakšanje od pražnjenja crijeva za otprilike pola sata.

Kako biste osigurali najbolji mogući rezultat, preporučljivo je biti svjestan da postupak čišćenja može zahtijevati dosta vremena, stoga se preporučuje da ostanete u udobnosti vlastitog doma. Za optimalnu učinkovitost, idealno je krenuti s ovim režimom pročišćavanja ili prije konzumiranja bilo koje hrane ili pustiti da prođe dovoljno vremena nakon obroka.

Važno je napomenuti da ovu metodu treba razmotriti samo u slučajevima teškog zatvora i nakon razgovora s medicinskim stručnjakom. Kako biste održali optimalno zdravlje probavnog sustava, preporuča se izbjegavati konzumaciju bijelog brašna i slatkiša, te umjesto toga u svoj režim prehrane uključite obilnu porciju juha, kuhanog povrća i svježih namirnica.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.