Svima nam je poznata izreka “Po jutru se dan poznaje”, koja je vrlo istinita. Međutim, mnogima od nas teško je ustati ujutro, često pritiskajući gumb za odgodu više puta. Način na koji započinjemo dan je važan, zbog čega je ključno uspostaviti određene rituale koji mogu poboljšati naše cjelokupno blagostanje. Jedan takav ritual je ispijanje čaše tople vode na prazan želudac, jer nudi brojne zdravstvene prednosti. Stoga ovu radnju odredite kao prvi korak nakon što napustite krevet.

Pomažući u procesu mršavljenja, pokazalo se korisnim.

Iako je činjenica da jutarnja konzumacija mlake vode neće izravno utjecati na brojku prikazanu na vagi, ova svakodnevna praksa zapravo ubrzava metabolizam.

Prema nutricionistima, konzumacija tople vode ne samo da pomaže u čišćenju probavnog sustava i sprječavanju nadutosti, već i olakšava izbacivanje viška tekućine iz organizma.

Ovaj tretman učinkovito rješava infekcije dišnog trakta.

Za ublažavanje simptoma infekcije grla i sinusa preporuča se dan započeti čašom mlake vode.

Prema dr. Nesochi Okeke-Igbokweu, ako imate začepljenost nosa, može biti korisno očistiti i deblokirati dišne ​​prolaze jer će toplina ubrzati uklanjanje sluzi. Dodatno, temperatura pića koja konzumiramo može utjecati na manifestaciju simptoma prehlade.

To utječe na dobrobit zuba.

Iako nije široko priznato, stručnjaci sugeriraju da konzumacija čaše mlake vode na prazan želudac može imati pozitivan učinak na zdravlje zubi, što je čini izvrsnom navikom za usvajanje.

Prema njezinim riječima, određene bijele plombe imaju tendenciju skupljanja kada su izložene hladnoj vodi, uzrokujući njihovo odvajanje od zuba. Savjetuje oprez i ističe važnost izbjegavanja pretjerano tople vode. Preporučljivo je koristiti vodu umjerene, sobne temperature.

Ova tvar pomaže u procesu probave.

Upotrebom tople vode pospješuje se cirkulacija krvi u crijevima i poboljšava probava.

Prema njezinim riječima, topla voda ima brži hidratantni učinak u odnosu na hladnu vodu. Osim toga, kada se konzumira uz hranu, pomaže bržem otapanju masti, što ih čini lakšim za probavu.

Pruža olakšanje od nelagode.

Primjena tople vode potiče povećanu cirkulaciju krvi u tkivima, olakšava opuštanje mišića i u konačnici dovodi do smanjenja boli.

Dr. Petre tvrdi da je topla voda blagotvorna kod raznih bolova, uključujući menstrualne grčeve i tegobe u zglobovima. Štoviše, konzumiranje tople vode prije spavanja potiče brži početak sna i dugotrajnu sitost, sprječavajući noćnu želju za hranom. Nakon buđenja, osoba će doživjeti revitalizirano stanje.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.