U današnje doba u kojem je jačanje našeg imunološkog sustava najvažnije, aktivno tražimo prirodne lijekove koji su pokazali izuzetnu učinkovitost. Iako u ljekarnama postoji obilje sintetičkih alternativa za jačanje imuniteta, tradicionalni lijekovi i dalje imaju prednost zbog svojih inherentnih prirodnih svojstava i dobro uspostavljene evidencije učinkovitosti.

Pripremite vlastite hranjive i slatke poslastice kako biste ne samo zadovoljili svoju želju, već i ojačali imunološki sustav cijele svoje obitelji. Otkrijte ova dva pouzdana i učinkovita recepta koji su jednostavni za pripremu i nude brojne prednosti. Bilo da ste dijete ili odrasla osoba, isprobajte recept 1: mješavinu bogatu vitaminima koja se lako skuha.

Sastojci:

Recept će zahtijevati njegovu upotrebu.

Stotinu grama visokokvalitetnih grožđica,

Količina oraha od 150 grama, uključujući i jezgru.

Veličina porcije badema, težine otprilike 100 grama,

Živahna esencija dva limuna.

Količina suhih marelica od 100 grama,

Količina suhih šljiva od 100 grama,

Preporučena količina meda za unos je između 250 i 300 grama.

Mjera za 100 grama pinjola.

  • Kako biste pripremili smjesu, pomiješajte grožđice, orahe, bademe, pinjole i limunovu koru u stroju za mljevenje mesa, meljeći ih dok se dobro ne sjedine. Nakon mljevenja, dodajte sok od 2 limuna, dobro izmiješajući. Zatim u smjesu umiješajte suhe šljive i marelice, još jednom promiješajte. Na kraju dodajte med i umiješajte ga u smjesu. Ostavite smjesu da odstoji na slabo osvijetljenom mjestu 1-2 dana. Nakon što odstoji, smjesu spremite u hladnjak. Preporučena doza za djecu od 3 i više godina je 1 čajna žličica proizvoda, dva puta dnevno.

Kako bi ojačali imunološki sustav, odrasli mogu slijediti recept broj dva, koji predlaže uzimanje 1-2 žlice preporučene doze tri puta dnevno.

Da biste napravili ovo divno jelo, prikupite sljedeće sastojke:

Potrebna je količina od 200 grama suhih kajsija.

Kombinacija suhih šljiva, smokava i 200 grama oraha čini ovaj ukusni međuobrok.

Svakako uključite okrepljujuću esenciju jednog limuna.

Mjerica od 50 mililitara rakije, zajedno sa…

Za to idealno poboljšanje okusa preporučuje se precizno mjerenje 250 grama meda.

Za izradu smjese sitno sameljite sušeno voće i limun, uključujući i koricu, pomoću stroja za mljevenje mesa. U mješavinu dodajte med i brendi, pazeći da su dobro izmiješani. Kombinaciju čuvati u hladnjaku. Za optimalne rezultate uzmite jednu jušnu ​​žlicu mješavine prije svakog obroka.

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.