Turska kafa je pravi specijalitet i malo je onih koji ne vole da je piju, a danas donosimo jedan odličan savjet bosanke koja je otkrila pravi način da se pravi turska kafa.

Uz zanimljiva životna iskustva, zabavne videe i istraživanje kulturnih razlika između Turske i Bosne, sa zadovoljstvom nudi praktične smjernice i tradicionalne turske recepte na svom profilu.

  • Dilara, žena turskog podrijetla, ušla je u brak s Aleksandrom prije nekoliko godina, a zajedno žive u Bosni i uživaju u sretnoj zajednici. Ona je simpatična i vesela mlada dama, poznata po svojoj živahnoj prisutnosti na društvenim mrežama, gdje često dokumentira svoj život na Balkanu. Poznavajući naš jezik, svoja svakodnevna iskustva dijeli kroz snimke vođene upravo na tom jeziku.

Dilara, koju na Instagramu prepoznajemo po korisničkom imenu @jedna.turkinja, na svom profilu dijeli različite sadržaje, uključujući zanimljive anegdote, duhovite videe i uvide u kulturne razlike između Turske i Bosne. Nadalje, sa zadovoljstvom nudi praktične savjete i tradicionalne turske recepte. Jednom prilikom nam je demonstrirala pripremu autentične, pjenušave turske kave, a njen recept sa zadovoljstvom prenosimo u cijelosti.

Slijede upute koje daje Dilara: Započnite mjerenjem jedne šalice vode i ulijte je u vrč. Nakon toga dodajte jednu žličicu kave. Kratko promiješajte smjesu; međutim, suzdržite se od daljnjeg miješanja dok se nastavlja kuhati. Nakon što zavrije, žlicom pokupite pjenu i prebacite je u pripremljenu šalicu. Zatim vratite lonac za kavu na štednjak i pustite da kava još jednom prokuha prije nego što ostatak ulijete u šalicu. Važno je napomenuti da se ova metoda razlikuje od konvencionalnog domaćeg pristupa kuhanju kave, što rezultira znatno jačim napitkom.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.