Otkrili smo fantastičan recept za piling masku koja će transformirati vaša stopala, ostavljajući ih mekima i pripremljenima za sandale. Nitko ne želi grubu i žuljavu kožu na nogama, zato smo nabavili ovaj izvanredan lijek.

Beskrajni ciklus ljetnih priprema obuhvaća mnoštvo zadataka, uključujući njegu kože, depilaciju, samotamnjenje, njegu noktiju i frizure. Međutim, usred svih tih nastojanja, čini se da njega stopala često ostaje u drugom planu.

Svi se grozimo prisutnosti suhe i grube kože na petama, ali stvarnost je da nam često nedostaje vremena za marljiv svakodnevni piling stopala kako bismo to izbjegli. Srećom, otkrili smo odličan domaći recept za masku za piling stopala koja nudi vrlo učinkovito rješenje za ovaj problem.

Za entuzijaste prirodnih kozmetičkih proizvoda, ova izvanredna maska ​​za stopala postala je nevjerojatno popularna. Iako su dostupne brojne već pripremljene opcije za njegu stopala, stvaranje vlastite maske osigurava potpunu kontrolu nad sastojcima, jamčeći odsutnost konzervansa ili bilo kakvih neželjenih dodataka koje biste možda željeli izbjeći.

Za pravilnu pripremu pilinga potrebni su određeni sastojci.

Za pripremu maske za piling pomiješajte 1 žlicu suncokretovog ulja, 1/2 šalice krupne morske soli, 3 kapi eteričnog ulja ružmarina i 3 kapi eteričnog ulja paprene metvice u maloj posudi.

Kako biste osigurali omekšavanje sve suhe i zadebljale kože, preporuča se prije nanošenja maske stopala uroniti u mješavinu jabučnog octa i sode bikarbone.

Za izradu rješenja potrebne su sljedeće stavke:

Pomiješajte 2 šalice jabučnog octa i 2 šalice tople vode u prostranoj zdjeli. U smjesu dodajte 1 žlicu sode bikarbone i sve sastojke dobro izmiješajte. Uronite stopala u otopinu i ostavite ih da se namaču otprilike 20 minuta ili dok ne primijetite vidljivo poboljšanje teksture vaše kože.

Započnite namakanjem stopala u vodi, a zatim lagano nanesite masku koju ste napravili. Uzmite si vremena za masažu stopala u trajanju od pet do 10 minuta, prilagođavajući duljinu ovisno o razini prisutne suhoće vaše kože. Nakon što ste završili s postupkom pilinga, temeljito isperite stopala. Ako ustanovite da se radi o posebno otpornoj i zadebljaloj koži, slobodno ponovite cijeli postupak ili razmislite o korištenju kamena za stopala za dodatno ribanje.

Kako biste održali vlažnost kože, preporuča se nakon pilinga stopala nanijeti hidratantnim uljem. Ulje kokosa ili jojobe najbolji su izbor za tu svrhu. Za iznimno glatka stopala predlažemo dodatni korak nošenja mekih pamučnih čarapa odmah nakon nanošenja ulja, ostavljajući ih minimalno trideset minuta. To omogućuje poboljšanu apsorpciju ulja u kožu, pripremajući vaša stopala za ugodnu šetnju u vašim omiljenim sandalama.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.