Učinkovit način da smanjite potrošnju električne energije je da ga instalirate, zauzmete prostor i promatrate smanjenje vašeg mjesečnog računa. Kuhinja je jedan od najvećih potrošača energije u domu jer brojni uređaji ostaju uključeni čak i kada se ne koriste aktivno; međutim, postoje strategije za ublažavanje te potrošnje energije.

Među najvećim učincima pasivne potrošnje energije su hladnjaci i zamrzivači koji rade neprekidno, danju i noću. Srećom, postoji nekoliko jednostavnih strategija koje možete usvojiti za smanjenje troškova. Koje se metode mogu upotrijebiti za smanjenje potrošnje energije hladnjaka i zamrzivača?

Za početak provjerite je li vaš zamrzivač dobro opskrbljen. Potpuno napunjeni zamrzivač treba manje cirkulacije hladnog zraka, što rezultira uštedom energije izbjegavanjem nepotrebnog hlađenja praznih prostora. Ako u vašem zamrzivaču nema dovoljno hrane, nema razloga za brigu. Dodatni prostor možete ispuniti vrećicama leda ili, kao drugu opciju, zamrznuti vrećice s vodom da služe kao punila.

Ključno je osigurati da su hladnjak i zamrzivač dobro zatvoreni. Primarni razlog gubitka energije u hladnjacima često je spoj koji curi. Kako biste provjerili rade li priključci hladnjaka ispravno, možete provesti jednostavan test na papiru. Uzmite komad papira i stavite ga između vrata hladnjaka i zamrzivača. Ako papir ostane na mjestu, sve radi ispravno; međutim, ako lako isklizne, to može značiti da vaše brtve treba pregledati.

  • Kada želite uštedjeti novac, bitno je voditi računa o vremenu; izbjegavajte opetovano otvaranje vrata za grickalice koje preferirate. Produženi otvori dopuštaju više hladnog zraka da izađe, prisiljavajući hladnjak da radi više kako bi održao svoju temperaturu. Isto tako, ostavite vruće ostatke da se ohlade prije nego što ih stavite u hladnjak. Za odmrzavanje smrznutih ostataka, njihovo prebacivanje u hladnjak je najučinkovitija metoda, jer će se odmrznuti i pomoći u smanjenju temperature hladnjaka, navodi Express.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.