Danas ćemo pisati o jednom od najvećih ljudi svih vremena, a to je Albert Ajnštajn. On je radio jednu stvar u koju se kleo da oslobađa od stresa, a šta je u pitanju pročitajte u nastavku.

Na mentalno i emocionalno blagostanje pojedinca značajno utječe glazba, koja često pomaže u ublažavanju stresa i poticanju kreativnosti. Uzorna ilustracija kako glazba može kultivirati briljantnost je Albert Einstein, eminentni intelekt 20. stoljeća koji je globalno poznat po svojoj teoriji relativnosti.

Ne samo da je bio izniman znanstvenik, već je posjedovao i žarku strast prema glazbi. Tijekom svog života često je svirao violinu, a glazba je bila značajna komponenta njegovog kreativnog procesa. Upravo je kroz glazbu Einstein mogao njegovati svoje ideje.

Bio je uvjeren da mu glazba olakšava razmišljanje o zamršenim znanstvenim pitanjima.

Važno je napomenuti da je Einstein često isticao odnos između glazbe i znanosti, smatrajući oba polja manifestacijama univerzalnog reda i harmonije.

Njegovo omiljeno djelo bila je Mozartova “Sonata za violinu i glasovir”, a često je napominjao da sviranje violine služi kao sredstvo za ublažavanje stresa i njegovanje kreativnih koncepata.

“Nezamislivo mi je postojanje bez glazbe. Svoje težnje ostvarujem kroz glazbeni izričaj. Moj je život uokviren glazbom i to je ono što u životu najželjnije iščekujem”, izjavio je Einstein.

  • Einsteinova druga supruga, Elza, također je primijetila njegovu naklonost prema glazbi: “Kad razmišlja o svojim teorijama, on nalazi utjehu u glazbi. Povlači se u svoju radnu sobu, vraća se nakratko da odsvira nekoliko akorda na klaviru, zabilježi neke note, a zatim vraća se još jednom u svoju radnu sobu.

Prema National Geographicu, njegov žar prema glazbi ne samo da je unaprijedio njegovo postojanje, već je također odigrao značajnu ulogu u oblikovanju njegovih inovativnih razmišljanja o suštini svemira.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.