Prema riječima obiteljskog i bračnog savjetnika, osobe s visokom emocionalnom inteligencijom rijetko koriste specifične fraze u komunikaciji.

  • Sposobnost priznavanja, razumijevanja i reguliranja vlastitih emocija, uz istovremeno prepoznavanje i razumijevanje utjecaja na emocije drugih, poznata je kao emocionalna inteligencija. Obuhvaća empatiju, samosvijest i poštovanje. Nažalost, postoje pojedinci koji nisu uspješno njegovali emocionalnu inteligenciju. Tina Fej, obiteljska i bračna savjetnica, tvrdi da određene fraze mogu poslužiti kao pokazatelji ovog nedostatka emocionalne inteligencije. Emocionalno inteligentni pojedinci nikada ne bi izgovorili ove fraze, prenosi Index.hr.

Odvojite trenutak da se opustite i pronađete svoj unutarnji mir.

Prema Feyu, pojedinci koji posjeduju emocionalnu inteligenciju prepoznaju važnost priznavanja i prihvaćanja emocija umjesto njihovog potiskivanja ili zanemarivanja.

Priznavanje i rješavanje emocija bitan je aspekt ljudskog iskustva, budući da su one sastavni i očekivani sastavni dio naših života.

Prema riječima savjetnika, čin upućivanja nekoga da se smiri može se shvatiti kao ponižavajući, kao da se njegove emocije odbacuju ili potkopavaju.

Uobičajeno je zapažanje da dosljedno pokazujete određena ponašanja, uvijek ili nikad.

Korištenje ovih fraza može ostaviti dojam izražavanja ljutnje ili frustracije na iskren način. Međutim, oni zapravo služe kao brzo sredstvo prekida bilo kojeg oblika komunikacije.

Fej upozorava protiv upotrebe apsolutnih pojmova kao što su “uvijek” i “nikad”, budući da oni mogu stvoriti generalizacije koje možda nisu potpuno točne. Korištenje takvih izraza može potaknuti obrambenu poziciju kod druge osobe, što će u konačnici pogoršati situaciju, a ne pronaći rješenje.

Kada osoba pokazuje ovih 11 ponašanja tijekom razgovora, to je jak pokazatelj da ste u kontaktu s osobom značajne inteligencije.

Ako se pitate kako utvrditi posjeduje li vaša draga osoba višu razinu emocionalne inteligencije u odnosu na druge, četiri su ključna pokazatelja koja služe kao izvrsna procjena.

Ova je izjava samo duhovita primjedba.

Savjetnik naglašava da se ova fraza često koristi za prikrivanje uvredljivih ili bezosjećajnih primjedbi. Međutim, važno je prepoznati da ako je netko iskreno uzrujan ili uvrijeđen nečim što ste rekli, jednostavno odbacivanje toga kao šale neće ublažiti njegove emocije. Naprotiv, može pogoršati situaciju.

Zanemarujući svoje emocije i pokazujući nedostatak empatije, postaje evidentno da mu nedostaje emocionalna inteligencija.

“Što god”

Riječ “Što god” često se koristi kao sredstvo za zaključivanje rasprave ili zanemarivanje nečijeg stajališta. Unatoč tome, služi kao očigledan pokazatelj manjkave emocionalne inteligencije. Fej je zaključio da nepoštovanje nečijih stavova ili osjećaja pokazuje nedostatak poštovanja. Takvo ponašanje može biti ponižavajuće i ometati učinkovitu komunikaciju podizanjem nepotrebnih prepreka. Bitni elementi uspješne komunikacije su strpljenje i razumijevanje.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

  • Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.