Ako imate problema sa visokim vrijednostima masnoće u krvi, onda je idealno vrijeme da probate ovaj čaj, koji će sve da dovede u red. Međutim, treba ga konzumirati bar najmanje mjesec dana…

Kada se suoče sa zdravstvenim problemima, velik broj pojedinaca traži lijekove. Međutim, ti lijekovi mogu pogoršati problem i dovesti do neželjenih nuspojava. Dakle, bez obzira na vaš zdravstveni problem, vjerujte u snagu prirode. Predstavljamo jednu od najblagotvornijih biljaka za liječenje: majčinu dušicu. Ova biljka jača zdravlje i služi kao prirodni izvor esencijalnih minerala poput željeza, kalija i kalcija.

  • Nadalje, djeluje kao antioksidans. Majčina dušica ima nekoliko ljekovitih svojstava, kao što su: Pomaže u liječenju reumatoidnog artritisa te ublažava kašalj i bronhitis. Također pomaže u regulaciji krvnog tlaka, liječi kronični umor i astmu te potiče stvaranje crvenih krvnih stanica. Osim toga, bori se protiv vrtoglavice i multiple skleroze. Kao rezultat toga, dosljedna konzumacija je vrlo korisna za cjelokupno zdravlje. Prirodni napici: Potrebne komponente: mala vezica majčine dušice (svježe ili osušene), 1 šalica vode i med (po želji). upute: Samo isperite timijan i stavite ga u zdjelu. Zakuhajte vodu i njome prelijte majčinu dušicu.

Nakon nekoliko minuta smjesu ocijedite. Ako više volite slađi okus, dodajte med. Ako ga konzumirate svakodnevno, osjećat ćete se zadovoljni svojim izborom. Ako kava nije vaš omiljeni napitak, razmislite o čaju. Kao jedno od najčešće konzumiranih pića na globalnoj razini, u čaju mnogi uživaju ujutro za podizanje energije, navečer za opuštanje ili poslijepodne za opuštanje.

Fascinantno je istraživati ​​učinke na tijelo svakodnevnog konzumiranja čaja, posebno zelenih ili crnih. Stručnjaci za prehranu slažu se da je svakodnevna konzumacija čaja potpuno prihvatljiva i da donosi brojne zdravstvene prednosti. Među najstarijim i najdugovječnijim skupinama na globalnoj razini, poput Japanaca, čaj ili matcha napitci u prahu, u kojima se obično uživa u istočnoj Aziji, dio su njihove dnevne rutine. Dakle, što se događa u tijelu kada čaj postane dnevna navika? Čaj nudi obilje hranjivih tvari kojih često nema u mnogim drugim pićima, posebice u kavi. Različite vrste biljaka pridonose različitim fitokemikalijama i fitonutrijentima koji se nalaze u čajevima.

Fitonutrijenti su biljne hranjive tvari koje potiču specifične biološke funkcije i podupiru ljudsko zdravlje na brojne načine, poput djelovanja kao antioksidansa, ublažavanja određenih alergija, smanjenja rizika od raznih vrsta raka i borbe protiv učinaka starenja. Neke vrste čajeva osmišljene su za poboljšanje metaboličke funkcije i uspostavljanje ravnoteže. Istraživanja su pokazala da je u ovom području posebno koristan zeleni čaj, prepoznat po svom izrazito povoljnom utjecaju na zdravlje, koji se izravno odnosi na regulaciju razine glukoze i regulaciju tjelesne težine. Ovo otkriće vrijedi i za osobe s dijabetesom.

Za one koji žele konzumirati čaj za promicanje uravnoteženijeg metabolizma, preporučuju se crni čaj, zeleni čaj ili kineski oolong čaj. Čaj je poznat po svojoj sposobnosti suzbijanja upala, a taj je učinak osobito vidljiv svakodnevnom konzumacijom. Posebno su učinkoviti u tom smislu zeleni i crni čaj. Studije su pokazale da kvalitete i zelenog i crnog čaja mogu značajno smanjiti upalu u crvenim krvnim stanicama. Dokazi pokazuju da su pojedinci s lupusom koji su pili zeleni čaj svaki dan tijekom razdoblja od 12 tjedana doživjeli smanjenje tjelesne upale.

4. Vaši posjeti zahodu će se povećati. Pojedine vrste čajeva potiču pojačano mokrenje, a diuretski učinak posebno je izražen kod čaja od maslačka, zelenog čaja, čaja od ječma i čaja od hibiskusa. Diuretici su tvari koje potiču izlučivanje soli i vode iz tijela putem mokraće. Čajevi koji imaju diuretička svojstva često se preporučuju osobama koje imaju probleme s bubrezima, dijabetesom ili određenim srčanim oboljenjima. Kako biste izbjegli noćne odlaske u toalet zbog ovog diuretičkog učinka, savjetuje se suzdržati se od konzumiranja ovih čajeva nakon 16 sati.