– U nastavku našeg današnjega članka govorićemo o mlim tajnaama kuvanja, aa prije svega kako da se izdinsta mljeveno meso. Mnogi griješe u ovom procesu, pa ili im se meso raspadne, ili bude žilavo kada se na kraju doda u glavno jelo….

Mljeveno meso vitalni je sastojak mnogih recepata. Koristi se za izradu raznih vrsta nadjeva: bilo za pite, punjene paprike, punjene tikvice i slično. Također, mljeveno meso je osnova za poslastice poput musake ili punjenih i običnih mesnih okruglica. Smjesa nije samo jeftina, već je i svestrana: može se dodati u gotovo svako jelo. Greške u kuhanju nastaju samo slučajno. Dugi niz godina, u većini slučajeva (ako ne i u svim), domaćice su počinjale s dinstanjem nasjeckanog luka da dovoljno omekša, a zatim su dodavale mljeveno meso.

Naprotiv, nedavne studije pokazale su da bi prva metoda (kuhanje mljevenog mesa s lukom) mogla biti manje učinkovita. Nakon pečenja mesa, luk se može kuhati kako bi dobio više okusa jer se smanjuje površina mesa koja dolazi u dodir s vrućom površinom, što bi inače bila posljedica prekuhavanja, a samim time osigurava sočnost. Kada se peče s mesom i dodaje tek u završnoj fazi kuhanja, jelu daje potpunije oslobađanje okusa i okusa. Ciklički oblik treninga uključuje različite vježbe koje su zadane po razdoblju ili broju ponavljanja. Izvodi se jedan za drugim s određenim razdobljem odmora između svake vježbe ili kruga.

Vježbe treba izvoditi aerobno, a programiranje prepustiti stručnjacima. Možemo napraviti 30 ponavljanja bez odmora između vježbi, ali odmor je predviđen nakon svih vježbi. Kod kružnog treninga povećavamo volumen ponavljanjem. Što kružni trening izdvaja od ostalih? Cilj kružnog treninga je kontinuirani rad cijelog tijela tako da broj otkucaja srca bude između 110 do 160 otkucaja u minuti radi boljeg protoka krvi. Zbog same prirode ovog programa, u kratkom vremenu dobivate mnogo vježbi koje strojevi ne mogu izvesti. Mišići će biti bolje pripremljeni za različite amplitude kontrakcija i fleksibilnosti.

Mijenjanjem volumena i intenziteta vježbi usmjeravate prilagodbu prema izdržljivosti, odnosno cirkulaciji, snazi, brzini, fleksibilnosti… Zašto je bolji od ostalih vrsta treninga? Ovi se treninzi mogu modificirati bilo da želite vježbati cijelo tijelo ili staviti veći naglasak na ciljane mišićne skupine. Promjenom volumena i intenziteta treninga moguće je usmjeriti prilagodbu na izdržljivost, cirkulaciju, snagu, brzinu, fleksibilnost ili bilo koju drugu sposobnost. Ako želite uštedjeti vrijeme, isprobajte kružni trening. Budući da imate mogućnost prilagoditi mjesto za vježbanje i opremu za vježbanje posebno svom životnom stilu, kružni trening možete izvoditi bez obzira gdje se nalazite.

  • Njegova glavna prednost je što će tijekom razvoja jedne skupine mišića druga skupina koja je već odradila svoj dio vježbi kontrolirati amplitudu, odmarati se i biti u tonusu dok ponovno ne dođe na red. Kružni trening se može izvoditi bilo gdje jer se mogu mijenjati i mjesto treninga i oprema. Serije u kružnom treningu su vremenski ograničene, gdje nastojite napraviti što više ponavljanja unutar radnog vremena. Razdoblje odmora također je ograničeno i definirano vremenskim intervalom. Kao 30 sekundi vježbe, 30 sekundi odmora. Broj vježbi i krugova ovisi o individualnom planu treninga.