Održavanje kupaonice bitan je zadatak koji bi se trebao obavljati barem jednom tjedno. Ipak, unatoč svim naporima, na WC školjci se pojavljuju neugodni prstenovi. Koje greške radiš?
Prema stručnjacima za održavanje vodovodnih instalacija, tvrda voda je glavni krivac za ove mrlje, jer sadrži koncentraciju minerala poput kalcija i magnezija. Dok voda stoji, dio nje isparava, ostavljajući minerale iza sebe da s vremenom formiraju prsten na liniji vode.
Nakupljanje bakterija dovodi do promjene boje prstena, što rezultira mrljom. Kada je u vodi povećan sadržaj željeza, mogu se pojaviti mrlje boje hrđe. Najučinkovitiji pristup je često čišćenje toaleta, a u slučajevima kada se stvorila dugotrajna naslaga, bit će potreban poseban proizvod za čišćenje.
Početni korak je zatvaranje dovoda prije pražnjenja spremnika puštanjem vode. Zatim uzmite kantu i napunite je vodom iz slavine, zatim je ulijte u šalicu dok je podižete kako biste stvorili najjači mogući mlaz. Kako voda raste, razina će se značajno smanjiti, što vam olakšava nanošenje sredstva za čišćenje i pustite ga da se odmori.
Za korištenje prirodnih metoda, alkoholni ocat može se koristiti za uklanjanje mrlja; jednostavno ga ostavite da odstoji otprilike trideset minuta. Za uklanjanje kamenca poprskajte alkoholni ocat i ostavite preko noći. Nakon ribanja šalice i ispiranja, provjerite ima li preostalih mrlja. Ako je potrebno, možete ponoviti postupak s octom ili upotrijebiti sodu bikarbonu za ribanje porculana.
Kako biste smanjili potrebu za opsežnim čišćenjem u budućnosti, držite bočicu s raspršivačem napunjenu mješavinom octa, alkohola i vode na dohvat ruke u svojoj kupaonici. Svakodnevnim prskanjem sanitarne opreme i brzim ribanjem četkom možete održavati blistavo čistu kupaonicu.
BONUS TEKST
Apiterapija, ključna komponenta prirodne medicine, obuhvaća korištenje pčelinjih proizvoda za liječenje specifičnih zdravstvenih stanja, kao i njihovo uključivanje u svakodnevnu prehranu za promicanje dobrobiti i prevenciju bolesti kod ljudi i životinja. Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi oralnu konzumaciju i uključuje lokalizirane tretmane, kao što su lokalna uporaba meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, otopine propolisa za suzbijanje gljivičnih infekcija na stopalima i herpesa, terapijska primjena pčelinji otrov za reumatske bolesti i uključivanje matične mliječi u kreme protiv starenja, među ostalim primjerima.
Bitno je naglasiti da pčelinjim proizvodima organizam ne može odoljeti, za razliku od sintetičkih proizvoda. Kompleksan sastav i sinergijski učinci pčelinjih proizvoda čine ih neprocjenjivim u očuvanju zdravlja i liječenju raznih bolesti. Popularnost pripravaka koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ sve je veća zbog njihovog blagotvornog djelovanja na organizam.
Učinkovitost meda kao ljekovite tvari ovisi o kalibru meda i specifičnom biljnom izvoru iz kojeg potječe. Zbog svog osebujnog sastava, med posjeduje vrijedna antimikrobna i antioksidativna svojstva. Štoviše, med služi kao visoko probavljiva hrana koja trenutno nadoknađuje osiromašene razine energije, dok njegova produljena konzumacija pridonosi poboljšanoj fizičkoj izdržljivosti i mentalnoj ravnoteži. Sirovi med i propolis sadrže fitonutrijente koji su pokazali potencijal u prevenciji razvoja raka. Nadalje, kombinirani utjecaj flavonoida prisutnih u medu, propolisu i peludi, kada se koriste zajedno s drugim lijekovima, značajno utječe na prevenciju i liječenje tumora.
Dokazano je da redoviti unos meda povećava prisutnost korisnih antioksidansa u krvotoku, koji imaju antibakterijska svojstva.
- Tradicionalni lijekovi odavno su prepoznali ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma gripe i prehlade. Opsežna istraživanja su uvjerljivo pokazala da med služi kao optimalni prirodni zaslađivač za osobe s dijabetesom tipa 2 i povišenim razinama kolesterola.
Ljekovita svojstva meda su višestruka, jer ne samo da pospješuje apsorpciju i učinkovitost lijekova, već i pročišćava organizam eliminirajući štetne tvari. Njegove terapeutske prednosti proširuju se na liječenje različitih stanja, uključujući gastritis, čir na želucu i crijevne infekcije, kao i regulaciju lučenja želučane kiseline i detoksikaciju jetre. Med se također koristi u liječenju ginekoloških problema, ublažavanju jutarnjih mučnina i liječenju respiratornih bolesti kao što su kronični bronhitis, bronhijalna astma, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Nadalje, pomaže kod anoreksije ili gubitka apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pomaže kod hemoroida.