Postoje brojne tehnike disanja koje pomažu u nizu problema, a sve što je potrebno je pronaći tehniku ​​koja vam najbolje odgovara. Otkrijte kako vam ova jednostavna vježba može biti korisna.

Ova tehnika je nevjerojatno korisna za pojedince koji se bore zaspati zbog visoke razine stresa. Vježba je jednostavna i zahtijeva manje od minute.

Postavite vrh jezika uz prednji dio nepca, odmah iza tkiva gornjih zuba, i zadržite takav stav tijekom cijele vježbe.

Polako izdahnite kroz usta, proizvodeći šištajući zvuk. Zatim zatvorite usta i duboko udahnite, tiho brojeći do četiri. Zadržite dah brojeći do sedam, a zatim snažno izdahnite kroz usta, ponovno stvarajući zvuk siktanja, brojeći do osam.

Navedeni proces udisaja i izdisaja trebao bi činiti jedan potpuni ciklus, s tim da izdisaj traje dvostruko duže. Nastavite tako još tri ciklusa. Svaki put svakako izdahnite kroz usta. Pokušajte ovo prakticirati dva puta dnevno, usredotočujući se na ublažavanje napetosti, stresa i nervoze, osobito prije spavanja.

Ova tehnika disanja služi kao sredstvo za smirenje, potpuno opušta vaše tijelo i um, omogućujući vam da utonete u san za manje od minute. Jednostavno namjestite jezik točno prema uputama i dišite pravilno. Prednosti ove metode disanja može iskusiti svatko, jer prebacuje vaš fokus na disanje, a ne na stres ili misli koje sprječavaju miran san noću.

Ova aktivnost služi kao prirodni sedativ za živčani sustav, potičući opuštanje uma i tijela. Ponavljanjem vježbe primijetit ćete da će se njezina snaga i učinkovitost povećati.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.