Omekšivač je uvijek jako velika enigma, i domaćice uvijek imaju problem oko odabira istoga. Naime, godinama se može koristiti jedan omekšivač, i onda preko noći on se samo promijeni, i nema više aromu kao što je imao…

Posjetite YouTube kanal Sovety dlya doma kako biste otkrili tehniku ​​koja vam omogućuje da postignete dva cilja istovremeno: smanjite troškove omekšivača, a da rublje ostane svježe i mirisno bez njega! Za ovu metodu trebat će vam 1/2 šalice sode bikarbone. Upute: Počnite tako što ćete u zdjelici pomiješati pola šalice soli s pola šalice sode bikarbone. Zatim dodajte eterično ulje u mješavinu. Provjerite jesu li svi sastojci temeljito izmiješani kako bi se postigla ujednačena tekstura. Nakon što se pomiješa, smjesu ulijte u čistu, suhu staklenku za džem i pohranite na suho mjesto.

  • Ova kombinacija je učinkovita ne samo za pranje rublja, već i za čišćenje različitih površina. U kombinaciji sa soli, soda bikarbona pokazuje izvanrednu moć čišćenja. Postoje dva načina korištenja ovog rješenja za kućanstvo. Jedna je mogućnost da ga dodate izravno u bubanj za pranje rublja. Samo napunite perilicu, stavite deterdžent, a zatim dodajte 2 žličice ove mješavine. Nakon toga nastavite s ciklusom pranja kao što biste inače radili. Nadalje, neke se mrlje mogu ukloniti budući da i sol i soda bikarbona imaju svojstva u borbi protiv mrlja. U maloj posudi pomiješajte 1 dio votke s 4 dijela destilirane vode, koristeći za to bocu s raspršivačem.

Dodajte 30 kapi eteričnog ulja u smjesu i nanesite je na svoju odjeću prije nego što počnete glačati. Ljuti li vas rublje koje nema osvježavajućeg mirisa? Ako ste na internetu tražili savjete o održavanju ugodne arome u ormaru nakon pranja, vaša bi potraga mogla ovdje završiti. Put do raskošne garderobe počinje s perilicom rublja. Prvi korak: nemojte preopterećivati ​​perilicu rublja. Ovo može biti izazov za pojedince koji više vole praktičnost bacanja svih svojih odjevnih predmeta odjednom.

Kako biste osigurali da je vaša odjeća temeljito očišćena, preporučljivo je ponovno razmisliti o ovoj praksi i odvojiti rublje u manje serije. Korak 2: Suzdržite se od upotrebe previše deterdženta ili omekšivača. Iako bi se moglo činiti korisnim dodati više deterdženta ili omekšivača kako biste uklonili neugodne mirise iz rublja, ključno je zapamtiti da pretjerivanje može biti neučinkovito. Pridržavajte se predložene količine prema kapacitetu punjenja vaše perilice rublja; inače bi se ostaci sredstva za čišćenje mogli nakupiti i stvoriti neugodan miris.

BONUS TEKST:

Ime Dražena Petrovića zauvijek će biti urezano u povijest košarke, jer je prepoznat kao jedan od najvećih igrača ikada. Njegova izvanredna postignuća i rekordne izvedbe u dobi od samo 28 godina nastavljaju nadahnjivati ​​mlade sportaše koji su na početku svog putovanja. Osim toga, osim njegovog iznimnog talenta na terenu, njegov velikodušni duh i topli osmijeh bili su ono što ga je doista razlikovalo. U svom rodnom Šibeniku Petrović je svoje košarkaške sposobnosti iskazao još u mladosti igrajući za tamošnju momčad Šibenku. Sa samo 15 godina debitirao je u jugoslavenskoj prvoj ligi, što ga je označilo kao jednog od najmlađih igrača ikada u povijesti lige. Već tada se vidjelo da ima izuzetan talent.

Draženov san o etabliranju u NBA, svjetskoj premijernoj košarkaškoj ligi, ostvaren je 1989. godine kada je potpisao za Portland Trail Blazerse. Unatoč jakoj konkurenciji koja mu je ograničavala ulogu u momčadi, Dražen je ustrajao. Njegova NBA karijera istinski je uzletjela 1991. nakon što se pridružio New Jersey Netsima, gdje je postao ključni igrač i jedan od najboljih šutera lige, s prosjekom od više od 20 poena po utakmici. Poslužio je kao inspiracija brojnim mladim košarkašima u svijetu. Njegove vrijednosti, strast prema sportu i neumoljiva potraga za poboljšanjem ostavili su trajan dojam. Godine 2002.

Dražen je uvršten u košarkašku Kuću slavnih u Springfieldu kao počast njegovoj ostavštini. Broj 3, koji je nosio dok je igrao za New Jersey Netse, umirovljen je. Dodatno, dvorana “Dražen Petrović” u Zagrebu i spomenik u rodnom Šibeniku obilježavaju ovu košarkašku legendu. Iako ne mogu odrediti točan sat, jasno se sjećam da mi je telefon zazvonio kasno jednog dana u lipnju 1993. Bio je to Paul Sajlas, pomoćni trener Netsa, koji je prije toga osvojio tri naslova NBA prvaka kao igrač i bio dva -vrijeme All-Stara. Bio je svjestan mog prijateljstva s Petrom. Sajlas je tako intenzivno jecao u slušalicu da sam jedva razabrao njegove riječi. “Petro je mrtav”, ponavljao je neprestano.

Nakon što se uspio pribrati, objasnio je što se dogodilo. Bio sam zatečen. Samo nekoliko dana prije, Petro i ja smo razgovarali nedugo nakon što se vratio u Hrvatsku vidjeti svoju obitelj. Izrazio je kako je divan osjećaj ponovno biti kod kuće. Zamišljala sam ga kako se smiješi, kao i uvijek, tijekom našeg razgovora. Na kraju su isplivali detalji tragične nesreće. Petro je bio među nekoliko putnika u automobilu na njemačkoj autocesti kada se sudario s kamionom. Uspio je pobjeći iz vozila. Preminuo je 7. lipnja 1993. godine u 28. godini života.