Ana Nikolić dugo je važila za jednu od najatraktivnijih figura u javnosti, no tada je doživjela značajno povećanje kilograma.

Unatoč tome, ona služi kao pravi dokaz nagrada za naporan rad i predanost. Konstantnim treninzima i pravilnom prehranom Ana je postigla svoj cilj i skinula impresivnih 50 kilograma.

Upravo je otkrila detalje jelovnika kojeg se pridržavala.

Izbornica Ane Nikolić

DORUČAK:

– 2 jaja za svako oko i 1 rajčica

– Jogurt preliven žitaricama i jednim komadom voća

– komad voća i mala količina oraha

– jogurt s marelicama/višnjama

RUČAK:

– juha od brokule

– pirjana paprika poslužena s rižom

– špinat i losos

– pirjane gljive s lukom i peradi

– salata s tunom ili škampima

– riba uz povrće

VEČERA:

– mliječni proizvod od fermentiranog mlijeka

– razno voće

– Koja je moja tajna skidanja kilograma? Ključni čimbenik leži u održavanju hidratacije. Imam jutarnji ritual kojeg se pridržavam. Odmah po buđenju popijem 2 čaše vode, ponekad s limunom, a drugi put čistu. Zatim doručkujem, koji se obično sastoji od jajeta u kombinaciji s rajčicom ili drugim povrćem. Ponekad se odlučim samo za svježu salatu ili pahuljice. Za ručak preferiram bijelo meso ili ribu uz povrće kuhano na pari. Izbacio sam ugljikohidrate, posebice bijelo brašno, i održavam unos kalorija u rasponu od 1000 do 1200 kcal. Slatkiše sam potpuno izbacila iz prehrane, kao i meso, osim ribe. Ako osjetim značajan pad šećera u krvi, popijem žlicu Nutelle i zamislim da sam potrošio cijelu staklenku. Prema Aninim riječima, skidanje viška kilograma uvelike je psihološka stvar.

– Da bi postigao uspjeh, pojedinac se mora odlučno posvetiti promjeni. Početni mjesec može biti izazovan, ali prilagodba se događa s vremenom. Zahvaljujući tabletama za mršavljenje, nisam osjetio glad i nisam imao potrebu za večerom. Ako kasno noću uhvati glad, odlučim se za malo povrća – poput mrkve, krastavaca ili jednostavno zelene salate. Što manje soli, to bolje. Dnevno popijem 2 do 3 litre vode, a ponekad i do 4 litre, napomenula je.

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.