Milica Jovičić, poznata i kao mokrogorska baka Milica, s godinama je stekla reputaciju svojim iznimnim vještinama u pružanju pomoći osobama koje pate od probavnih smetnji. Koristeći znanje koje joj je prenijela vlastita baka, osmislila je neusporedivu metodologiju koja u potpunosti zadovoljava individualne zahtjeve njezine klijentele.

Pojedinci u potrazi za pomoći mogu pronaći utjehu od niza nevolja, poput gastritisa, želučane kile i sindroma iritabilnog crijeva. Baka Milica koristi različite pristupe za ublažavanje svojih pacijenata, a jedna od ključnih tehnika koje koristi je manipulacija određenim dijelovima tijela.

Baka Milica sugerira da se fokusiranjem na određena područja šake, stopala i ispod ramena pojedinci mogu značajno osloboditi nelagode. Ako masaža ne postigne željeno olakšanje, preporučuje dodatne liječničke pretrage, poput snimanja žučnog mjehura ili bubrega. Uz masažu, baka Milica u svoj pristup liječenju gastrointestinalnih tegoba uključuje i biljne lijekove.

Baka Milica posebno ističe blagotvornost čaja koji se priprema od mješavine gospine trave, šipka, majčine dušice, nane i kamilice. Svaki od ovih biljnih lijekova nudi različite prednosti, poput ublažavanja nelagode i nadutosti, pospješivanja probave i smirivanja nadražene želučane sluznice. Osim toga, baka Milica preporučuje korištenje lanenih sjemenki i mljevenog gaveza kao učinkovito rješenje za probavne smetnje.

Kako biste osigurali optimalne dobrobiti, ona preporučuje namakanje lanenih sjemenki u mlakoj vodi šest sati prije nego što ih uključite u svoju prehranu. Ova tehnika namakanja dovodi do toga da sjemenke poprimaju konzistenciju poput gela, što služi kao zaštitni štit za osjetljivu želučanu sluznicu. Podubica, vrlo cijenjena biljka, ima neizmjernu ljekovitu vrijednost i ključnu ulogu u liječenju želučane sluznice, čira te pospješuje detoksikaciju probavnog sustava.

Baka Milica svojom nepokolebljivom predanošću i suosjećajnim pristupom ne samo da pruža olakšanje svojim pacijentima, već i ulijeva nadu u učinkovitost prirodnih lijekova kao zamjene za suvremene medicinske intervencije. Osim toga, podubica je poznata po svojim svojstvima ublažavanja bolova, sposobnosti zacjeljivanja unutarnjeg krvarenja i sposobnosti da poboljša funkciju jetre.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.