U svijetu poznatih, imamo puno poremećenih osoba i ličnosti. Naime, u ovakvim stvarima itekako prednjače muškarci, a neki od njih i pored sjajne karijere, imaju jako neobičan, prije svega ljubavni život. Slijedi i priča o jednom od njih….
Gotovo osam godina nakon smrti Sharon Tate, Polanski se suočio s uhićenjem zbog seksualnog napada na 13-godišnju djevojčicu. Ubrzo nakon uhićenja, otišao je iz Sjedinjenih Država prije početka izdržavanja kazne i od tada se nije vratio. Manson, čije je ime postalo sinonim za zlonamjernost nakon uhićenja u vezi s ubojstvom Tatea i još osam osoba 1969., preminuo je prirodnom smrću 19. studenog 2017. U trenutku smrti imao je 83 godine i služio je doživotnu robiju u državnom zatvoru Corcoran u Kaliforniji.
“Molila sam se za njegovu dušu”, izjavila je Debra Tate, Sharonina sestra, prisjećajući se trenutka kada ju je zatvorski službenik obavijestio da je Manson prošao. Nakon Mansonove smrti, ponovno je fokus stavljen na kratki brak između Polanskog i Tate, ponovno oživljavanje pojačano glumicom Margot Robbie koja je glumila fikcionaliziranu Sharon Tate u filmu Quentina Tarantina iz 2019., Bilo jednom u Hollywoodu.
- Prvi susreti Sharon Tate i Romana Polanskog bili su prilično nekonvencionalni. Sredinom 1960-ih, producent Martin Ransohoff omogućio je njihov prvi susret, s namjerom da pomogne Sharon u dobivanju uloge u nadolazećem filmu Polanskog. Kao što je navedeno u knjizi Sharon Tate: Memoir, koju je sastavila njezina sestra Debra, glumica je otkrila Debri da je njezina prva interakcija s Polanskim bila manje nego pozitivna. Izvješća pokazuju da Roman Polanski nije razgovarao sa Sharon Tate tijekom njihovog prvog spoja. Također se navodi da je tijekom sljedećeg susreta navodno iznenadio Tate tako što je iznenada “skočio” na nju dok je nosila masku Frankensteina.
U to su vrijeme i Sharon Tate i Roman Polanski surađivali na jednom filmskom projektu. Nakon njihovog nekonvencionalnog uvoda, Tate je dobila ulogu Sarah Chagall u filmu “Neustrašivi ubojica vampira”, koji je režirao Polanski, koji je također igrao glavnu ulogu u produkciji. Njihova je veza bila burna. Iako se vjenčanje para 20. siječnja 1968. u Londonu činilo idiličnim, ubrzo ga je popratila bujica senzacionalnih glasina, od optužbi za nevjeru do tvrdnji o prisilnim seksovima utroje. Povijesni izvještaji pokazuju da je Tate gajila duboku ljubav prema Polanskom, koji je bio devet godina stariji od nje.
Joanna Pettet, Tateova bliska poznanica, primijetila je značajan utjecaj Polanskog na njegovu suprugu. “On joj je diktirao odabire odjeće; odlučio je o njezinoj omiljenoj šminki i onome što je smatrala neprivlačnim. Favorizirao je njezin izgled bez šminke.” Polanski je primijetio da je ona sama po sebi prikladna za ulogu domaćice. Kako je izvijestila njezina prijateljica Hatami, on je omogućavao susrete s drugim ženama za troje u koje je bila uključena Sharon, što je ona smatrala nepodnošljivom situacijom, posebno s obzirom na to da bi te žene skupljao u sumrak i dovodio ih kući na intimne odnose.
Odgovor Romana Polanskog na smrt Sharon Tate otkriva dubok emocionalni dojam. Dok je bio u Londonu, primio je srceparajuću vijest o smrti njegove trudne supruge. Polanski je priznao da učinci Tateove smrti i dalje svakodnevno odjekuju u njemu. “Čak ni nakon svih ovih godina, ne mogu cijeniti zadivljujući zalazak sunca, istraživati divnu povijesnu rezidenciju ili uživati u bilo kojoj vizualnoj ljepoti, a da se instinktivno ne prisjetim koliko bi ona to cijenila”, primijetio je Polanski.
„Na ovaj način ću joj ostati odan do kraja svojih dana. Po zbivanju ovog događaja, mediji su, uhvativši se za tragediju usprkos značajnim nedaćama s kojima su se prethodno suočili, vrlo neprimjereno izvještavali o situaciji. Insinuirali su, među ostalim optužbama, da smatram da sam kriv za njezino ubojstvo u okviru sotonizma. Redatelj je primijetio da je izdržao ispitivanje “nekoliko mjeseci dok policija na kraju nije identificirala prave krivce, Charlesa Mansona i njegovu ‘obitelj’.