Bijeli luk je jedna od najzdravijih namirnica koje možemo unositi u naš organizam .Lista pozitivnih strana bijelog luka je ogromna, a danas upravo pišemo o njegovoj primjeni i o očuvanju zdravlja pomoću njega. 

Svaku večer potopite zgnječeni režanj češnjaka u čašu vode. Ujutro popijte vodu na prazan želudac. Radite ovaj lijek sedam dana.

Protiv starenja: mješavina vlasca, limuna i meda.

Priprema:

Očistite krvne žile

Pažljivo utrljajte 10 glavica češnjaka na sitno rende i pomiješajte s 1 kg meda i sokom od 10 limunova. Ulijte masu u staklenu posudu, zatvorite poklopac i inzistirajte na jedan i pol do dva tjedna. Uzimati po jednu žličicu 2 puta dnevno prije jela.

Uzmite komad bijelog pamuka i stavite ga u usta, nakvasite ga slinom da bude dobro mokar… Nakon pola sata izvadite vatu iz usta. Prema Kinezima, to će vam omogućiti izbacivanje toksina i svih uzročnika bolesti iz tijela.

Bolovi u uhu

Uzmite dva čena bijelog luka, prokuhajte u malo vode, ostavite da se ohladi i ukapajte 2 kapi u uho. Bol će nestati za nekoliko minuta nakon obavljenog zahvata.

Liječenje ešerihije

Svaku večer potopite zgnječeni režanj češnjaka u čašu vode. Popijte natopljenu vodu ujutro na prazan želudac. Radite ovu terapiju sedam dana. Tada ćete vidjeti da su E. coli i druge urinarne infekcije potpuno napustile vaše tijelo.

Konzumirajte jedan režanj češnjaka navečer i ne zaboravite 40 dana. Pruža sljedeće prednosti: Čisti krv s vrlo dobrim učinkom; Potiče apetit; Imunitet na epidemiju gripe i druge bolesti dišnog sustava; Nevjerojatno jača imunitet; Koristan je kod anemije; Liječi kronični bronhitis; Pomaže kod bolesti bubrega i mjehura; Čisti kožu.

BONUS TEKST

 

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.