– Za danas smo vam spremili jednu jako zanimljivu temu, a koja je povezana sa jako osjetljivom temom. Naime, tiče se žena koje poštuju 100% svoju vjeru, i koje su pokrivene, a danas govorimo o nekim detaljima što se tiče samog oblačenja kod ovih žena….

U zemljama koje slijede islamsku vjeru, postoji dobro definiran skup smjernica u vezi ženskog odijevanja, koje obično obuhvaća pokrivanje kose, tijela i povremeno lica. U državi Afganistan žene se suočavaju s ograničenjima slobode kretanja i obvezne su nositi burku kada izlaze vani, što im posljedično skriva oči. Motivacija za nošenje burke potječe iz shvaćanja islamskih teoloških načela o skromnosti i prikrivanju tjelesne građe. Kao što je navedeno u učenjima Kur’ana, i muškarci i žene se potiču da pokažu skromnost u svom odijevanju.

Ključno je priznati da Kur’an izričito ne nalaže ženama da nose burku ili sličnu odjeću, već naglašava važnost skromnosti kao vodećeg principa. Obično se žene koje odluče nositi burku odlučuju nositi svoju uobičajenu odjeću ispod. Suradnica na platformi Quora podijelila je svoj osobni račun, izjavivši: “Svoju ljepotu i ukrase skrivam odijevanjem burke. Unutar granica svog doma, imam slobodu odijevati se kako god želim. Međutim, kad izađem van , Prekrivam svoju postojeću odjeću burkom, bilo da je to haljina, traperice ili čak kratki top. Dok sam kod kuće, burka je nježno obješena na jedan prst. Jedan sudionik foruma iznio je zapažanje u vezi s izborom ženske odjeće.

Prema ovom sudioniku, žene imaju slobodu odjenuti se kako žele kada nema prisutnih muškaraca. Međutim, u prisustvu muškaraca, žene obično odlučuju nositi tradicionalnu muslimansku odjeću poput hidžaba ili burke, otkrivajući se samo svojim muževima i djeci. Prema lokalnim običajima i zakonima, ovaj stil odijevanja ne samo da podržava vjerska učenja, već služi i za zaštitu privatnosti žena u javnom okruženju.

BONUS TEKST:

Poteškoće s mokrenjem čest su simptom muškaraca koji imaju benignu hiperplaziju prostate (BPH) ili upalu prostate (prostatitis), dva prevladavajuća stanja koja se mogu manifestirati nizom simptoma. Povećanje prostate uzrokovano nekanceroznim rastom tkiva prostate poznato je kao benigna hiperplazija prostate. Ovo stanje obično pogađa muškarce starije od 50 godina, a karakterizirano je simptomima poput učestalog mokrenja, osobito tijekom noći (nokturija), osjećaja nepotpunog pražnjenja mokraćnog mjehura, oslabljenog protoka mokraće i drugih poteškoća s mokrenjem. Prostatitis, poznat i kao upala prostate, može nastati iz različitih izvora kao što su bakterijske infekcije, mehaničke ozljede ili autoimuni poremećaji.

Manifestacije ovog stanja mogu uključivati ​​nelagodu tijekom mokrenja, povećanu učestalost mokrenja, poteškoće s mokrenjem, iscjedak iz uretre i povišenu tjelesnu temperaturu. Ako muškarci naiđu na bilo kakve probleme s mokrenjem, ključno je da se posavjetuju sa svojim liječnikom radi savjeta. Proces dijagnosticiranja i liječenja ovih stanja obično uključuje temeljit pregled prostate, analizu uzoraka urina u laboratoriju i potencijalno provođenje dodatnih dijagnostičkih postupaka kako bi se eliminirala mogućnost bakterijske infekcije.

Kada je riječ o benignom povećanju prostate, tijek liječenja može uključivati ​​različite mogućnosti poput prilagodbe životnog stila, lijekova ili, u težim slučajevima, kirurške intervencije. Što se tiče prostatitisa, odgovarajuće liječenje ovisit će o temeljnom uzroku i može uključivati ​​antibiotsku terapiju, protuupalne lijekove i dodatne terapijske pristupe prema savjetu liječnika.