– Uveliko je već krenula sezona krastavaca, kojih imamo skoro na svakom uglu. Tržnice su pune domaćeg krastavca, ali složićete se sa nama, da nema ukusnijeg od domaćeg. Slijedi jedan zlata savjeta vrijedan za sve one koji imaju domaću baštu….

Nakon što ove biljke počnu brzo rasti, podvrgavaju se brzom razvoju zelene tvari i daju obilne cvjetove koji se naposljetku pretvaraju u plodove. Uz samo dva kuhinjska sastojka i malu količinu vode može se bez napora pripremiti sve što mu je potrebno. Kako bi se osigurao obilan urod, bitno je koristiti gnojivo bogato hranjivim tvarima dobiveno iz ljuske jednog jajeta. Za postizanje željenog rezultata potrebno je upotrijebiti jednu čajnu žličicu sode bikarbone. Količina vode iznosi 2 litre. Kakav je način pripreme? Ljusku jajeta stavite u blender, pomiješajte sa sodom bikarbonom, a zatim dobivenu smjesu prelijte vodom. Nakon što su sastojci temeljito izmiješani, važno je ostaviti smjesu da ne smeta 24 sata.

Prije upotrebe kao gnojiva, smjesu treba razrijediti s jednom litrom vode nakon filtracije kroz gusto sito. Dobit ćete izdašnu količinu od 3 litre ovog gnojiva koje obiluje esencijalnim hranjivim tvarima. Da biste dobili dodatne informacije, pogledajte video koji se nalazi na kraju članka. Za uspješan uzgoj krastavca, rajčice i paprike ključno je osigurati im pravilnu ishranu i zaštitu zbog njihove osjetljivosti na oštećenja uzrokovana neredovitim navodnjavanjem, sušom i štetnicima. Njihova sklonost prema vodi dolazi do izražaja tijekom razdoblja rasta.

Nedovoljno zalijevanje krastavaca tijekom ključnih razdoblja može dovesti do razvoja gorkog okusa u njihovim plodovima, što služi kao glavni primjer za ilustraciju ove točke. Dok se novi plodovi neće razviti, postojeći će se prirodno odvojiti i otpasti s biljke. Ako krastavci nisu adekvatno gnojeni, može doći do nedostatka vitalnih makro i mikroelemenata, što može dovesti do potencijalnih poteškoća u rastu, unatoč redovitom zalijevanju.

Za izradu otopine potrebno je posjedovati drveni pepeo. Važno je uzeti u obzir da drveni pepeo, bez obzira na to je li dobiven iz kamina ili peći, ima veliku vrijednost kao zadivljujući i koristan izvor hranjivih tvari za naše biljke. Nagli porast pH tla izravna je posljedica visoke alkalnosti pepela. Privlačnost kiselih tala leži u njihovoj sposobnosti da otpuštaju hranjive tvari i olakšavaju korekciju kiselosti, stvarajući tako idealno okruženje za rast različitih biljnih vrsta.

Ipak, njegova prisutnost u alkalnom tlu može predstavljati ogromnu prepreku i potencijalno rezultirati pojavom kloroze, što predstavlja izazov za nas. Kako bi se postigli optimalni rezultati, ključno je koristiti isključivo drveni pepeo i izbjegavati uključivanje kartona, plastike, novina ili bilo kojeg materijala nejasnog podrijetla. Alternativna metoda za ugradnju u tlo je kombiniranje jednog dijela pepela s četiri dijela zemlje. Za optimalnu iskoristivost drvenog pepela u vašem vrtu, preporučljivo je ravnomjerno ga rasporediti po zasađenim gredicama kako biste poboljšali njegove prednosti.

Kako bi se osigurala ispravna upotreba, leteći pepeo je važno primjenjivati ​​u ograničenim količinama, kao i svaki drugi oblik gnojiva. Moramo imati na umu da pretjerana uporaba može rezultirati porastom pH razine tla. Bezbrojne su prednosti uvrštavanja drvenog pepela u vaš vrt. Opsežni dokazi pokazali su učinkovitost pepela kao tehnike kontrole štetočina, koja se uspješno bori protiv širokog spektra štetočina kao što su mravi, puževi puževi, puževi i određene vrste gusjenica.

Kako biste osigurali ravnomjernu raspodjelu, stavite pepeo u posudu, a zatim ga rasporedite kružnim uzorcima oko biljaka. Kako bi spriječili insekte da dođu do biljke, ključno je održavati potpuno zatvoren krug. Kako bi se napravila otopina drvenog pepela, bitno je sakupiti jednu čašu drvenog pepela kao ključnu komponentu. Ukupno je prisutno 10 litara vode u volumenu. pristup: Kada je u pitanju presađivanje rajčice, paprike i krastavca, odnosno prihranjivanje presadnica otprilike 7-10 dana nakon sadnje, imate mogućnost koristiti ovo gnojivo.

Temeljito pomiješajte vodu i pepeo, pazeći da otopina ne smeta nekoliko dana kako bi se istaložila. Nakon što je otopina dobro promiješana, treba je oprezno izliti na vlažnu zemlju, pazeći da dopre do korijena biljke. Obično je potrebno približno 500 mililitara otopine drvenog pepela za učinkovito uklanjanje grma. Kako biste osigurali obilnu i vizualno zadivljujuću berbu, osigurajte dovoljno vode svim svojim biljkama krastavaca.