Zahvaljujući internetu možemo čuti svakakve priče i iz njih ponešto naučiti. Kao što poslovica kaže, drago je naučiti lekciju iz tuđe loše sreće. Danas vam nudimo nevjerojatno priznanje
Život stavlja pojedince pred brojne situacije, što dovodi do ideje hvatanja reakcija ljudi na različite okolnosti iskrenim snimkama, koje se češće nazivaju skrivenim kamerama. Danas se ovaj pristup često susreće unutar raznih društvenih eksperimenata. Jučer, dok smo ja i moja supruga i kćerka hodali ulicom, čuli smo iza sebe kako viču.
Zaustavili smo se nakon što smo čuli mladića kako vrišti na trudnu ženu iza nas. Gotovo trenutno krenuo sam prema problemu kako bih ga riješio, ali žena me snažno zgrabila za ruku i rekla: “Prestani, to nije naš problem.” Stoga sam se nevoljko odmaknuo i izdaleka promatrao nešto što je izgledalo kao samo prijateljska svađa koja se odvija nekoliko metara ispred nas.
- Mladić je u tom trenutku prišao još bliže, gurnuo trudnicu (pri čemu je pala), a zatim udario njime i prasnuo u smijeh. Kad sam se slomio, nasrnuo sam na njega i udario što sam jače mogao. U tom trenutku sam osjetila kako me neka ruka zgrabila pokušavajući odvući tipa što je on iskoristio kao priliku da se oslobodi.
“Skačući” stav brzo je odbačen u korist trčanja za njim. Sustigao sam ga i oborio ga dok sam vikao iz sveg glasa: “OVO JE SKRIVENA KAMERA!” Kad sam pogledao unatrag, osim žene koja je trčala pored snimatelja, bila je i trudnica koja je otkrila trbuh. Osoba koja je skakala imala je jedno slomljeno rebro, dok je drugi ostao bez dva zuba.
Zatim su snimili dokumentarac usredotočen na nasilje nad ženama i kako izgleda podrška. Otkrića su nevjerojatna – od 14 gradova u kojima je predstava izvedena, moja reakcija učinila ju je jedinstvenom. Na kraju, izgleda kao sudbina da sam završio radeći na filmu koji će se igrati u Španjolskoj.
BONUS TEKST
Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.
- Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.
U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.
Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.
Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.
Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.