Pravilan odabir hrane igra ključnu ulogu u osiguravanju ugodnog dana na plaži, jer pomaže u sprječavanju eventualnih kasnijih probavnih problema.

Određene namirnice nisu prikladne za konzumaciju po vrućem vremenu i pod izravnim sunčevim svjetlom. Važno je znati koje namirnice ne biste trebali nositi na plažu. Na primjer, jogurt, mlijeko i svježi sirevi imaju tendenciju brzog kvarenja na visokim temperaturama, što predstavlja opasnost od trovanja hranom.

Proizvodi od životinjskog mesa.

Za nekoliko sati kobasice, šunke, paštete i mliječni proizvodi podložni su kvarenju i mogu predstavljati opasnost za konzumaciju zbog vrućine.

jaja

Kada su u pitanju lunch paketi, najbolje je izbjegavati uključivanje kuhanih jaja ili salate od jaja. To je zato što jaja imaju tendenciju brzog kvarenja, što može predstavljati značajan rizik za zdravlje.

Obogatite svoje salate ukusnim preljevima.

  • Iako su salata od krumpira i salata od tunjevine nedvojbeno ukusne, njihova je prikladnost ugrožena kvarljivošću umaka koje sadrže, osobito kada je u pitanju majoneza. Ključno je napomenuti da majoneza ima tendenciju brzog kvarenja na višim temperaturama, čime se povećava mogućnost za bolesti koje se prenose hranom.

Prepuštanje slatkim užicima čokolade i slatkiša.

Zbog sunčeve topline, čokolada i slatkiši imaju tendenciju topiti, što rezultira ne samo povećanom vjerojatnošću da se zaprljaju, već i opadanjem njihove ukupne kvalitete.

Voće koje se lako kvari

Na vrućini, određeno voće poput avokada i banana postaje previše zrelo i mekano, što ga čini manje prikladnim za konzumaciju.

Ukusni sendviči punjeni mesom i kremastom majonezom.

Ovi predmeti ne pogoduju visokim temperaturama jer imaju tendenciju brzog kvarenja.

Odabir suhih i zdravih grickalica mudriji je izbor jer pretjerano kuhanje ovih namirnica na visokim temperaturama potencijalno može dovesti do trovanja hranom.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.