Ekaterina Mirimanova, Ruskinja, služi kao izvanredna i motivirajuća ilustracija nekoga tko je doživio ponovno rođenje. Poznata autorica “Dijete 60” nekoć je živjela opterećena težinom svog fizičkog oblika i preopterećena zahtjevima svakodnevnih poslova. Međutim, sada je doživjela nevjerojatnu transformaciju i jedva je prepoznatljiva. Ova iznimna promjena u njezinu životu može se pripisati prehrani koja je savršeno prilagođena ženama svih godina.

Ekatarina trenutno živi u Španjolskoj zajedno sa suprugom i kćeri. Svoje vrijeme posvećuje pisanju knjiga, istraživanju različitih destinacija i težnji za osobnim rastom tijela i duše. U prošlosti je Ekatarina nosila težinu od 120 kg, ali ju je uspješno smanjila za pola.

Nakon što je izdržala godinu i pol predanosti, ustrajnosti i mješavine trijumfa i neuspjeha, Ekaterina je uspjela izgubiti polovicu svoje početne težine od 120 kilograma, što je dovelo do rođenja njezinog poznatog programa mršavljenja, poznatog kao ” minus 60 dijeta” ili jednostavno “dijeta 60”.

Katyin plan prehrane i vježbanja, isprva osmišljen za “internu upotrebu”, izazvao je toliko autentične fascinacije njezinih prijatelja i čitatelja bloga da je donijela odluku podijeliti svoje putovanje u obliku samostalne knjige.

Ketrinina knjiga pod naslovom “Sustav minus 60, ili moje nevjerojatno putovanje mršavljenja” brzo je postala najprodavanija senzacija, a jednog prekrasnog jutra probudila se ne samo vitka, već i nadaleko priznata i cijenjena.

Što je to u ovoj dijeti što privlači žene?

Ne samo da ime Ekaterina Mirimanova evocira rječitost i jamči vidljive rezultate, već označava i pouzdanost. Ekaterina Mirimanova prosječna je žena koja je svojom nepokolebljivom odlučnošću, snažnom voljom i praktičnim razmišljanjem razvila sustav prehrane koji se neprimjetno integrira u svakodnevni život zaposlenih žena i majki.

Program “Dieta 60” ističe se nedostatkom značajnih ograničenja i dodatnih troškova, što ga čini planom koji se lako provodi. Štoviše, autorica aktivno komunicira sa svojim pratiteljima na društvenim mrežama, rješavajući sve nedoumice, motivirajući ih i nudeći podršku.

Zakoni navedeni u “Dijeti 60” jasni su i nekomplicirani.

Poput brojnih žena, Ekaterina se prepustila nesputanoj ishrani, zanemarujući važnost doručka i odričući se ručka zbog radnih obveza. Nadalje, navečer bi se prepustila ekstravagantnim gozbama. Međutim, donijela je svjesnu odluku da poremeti ovaj štetan obrazac i krenula je na put u borbi protiv svog debljanja.

Ključno je pridržavati se pravila da se večera najkasnije u 18 sati. u ovoj dijeti. U ranim satima dana naše tijelo sagorijeva najviše kalorija. Kao rezultat toga, čak i ako si za doručak pojedete kolač ili drugu zabranjenu hranu (korisno je imati pri ruci tablicu kalorijskog sadržaja), energija će se iskoristiti, a ne pohraniti kao salo oko struka i bokova.

Sat postaje djetetov najbliži pratilac.

Unutar područja “Dijete 60”, sat ima značaj koji nadilazi čak i vagu, što ga čini bitnim predmetom.

Sve dok održavate razumnu veličinu porcije, nema ograničenja u vrsti hrane koju možete konzumirati prije podneva.

Nakon što sat otkuca 12 u vrijeme obroka, potrebno je iz prehrane izbaciti prženu hranu, a kako se približava večer izbor dopuštenih namirnica i kombinacija postaje nevjerojatno ograničen.

Obrok poznat kao doručak bitan je dio svakodnevne rutine jer pokreće metaboličke procese u tijelu. Istraživanja su pokazala da osobe koje odluče preskočiti doručak, bez obzira na razlog, imaju tendenciju da konzumiraju znatno više hrane tijekom dana i imaju viši indeks tjelesne mase u usporedbi s onima koji se odluče za obilan jutarnji obrok. Dijeta 60 dopušta bilo koju hranu za doručak, osim mliječne čokolade. Međutim, pojedinci koji žele izgubiti kilograme mogli bi smatrati korisnijim trajno zamijeniti mliječnu čokoladu hranjivom tamnom čokoladom. Ključ održavanja zdrave tjelesne težine leži u konzumiranju hrane po vlastitom izboru, ali umjereno iu odgovarajuće vrijeme.

U sklopu -6o dijete dozvoljena je konzumacija bijelog kruha i za doručak i za ručak, s tim da se njihov unos ograniči na najviše jednu krišku.

Za doručak i ručak prihvatljivo je konzumirati bijeli kruh, ali važno je ograničiti unos na samo jednu krišku. Alternativno, još bolji izbor je raženi ili dijetalni kruh.

Ekaterina naglašava važnost točnog mjerenja stvarnih potreba i tjelesnih očekivanja umjesto krutog određivanja količina doručka. Savjetuje se da porcije budu male, a određenim danima može biti dovoljan minimalan obrok poput nekoliko krekera uz kavu ili čaj ako nema gladi. Ključno je konzumirati nešto i izbjegavati ostati bez hrane.

Dok je alkohol općenito zabranjen, dopušteno je popiti čašu ili dvije suhog crnog vina tijekom svečanosti.

Kad je riječ o slatkom čaju i kavi, njezin je pristup nježan – smatra da je, u interesu dugoročnog održavanja vitke linije, potrebno postupno smanjivati ​​konzumaciju slatkih napitaka; međutim, ako se to pokaže iznimno zahtjevnim, još uvijek možete uživati ​​u slatkom čaju i kavi s mlijekom do podneva.

I prije 12. godine života zabranjena su gazirana pića, uključujući i ona zaslađena.

Uz “Dijetu 60” imate priliku uživati ​​u bilo kojoj hrani po svom izboru do ponoći. Međutim, ako vam je cilj izgubiti kilograme, važno je napraviti razumne iznimke i izbjegavati očito nezdrave opcije, kao što su gazirana umjetna pića, konzervirana roba, prerađena hrana i kobasice, čak i ujutro.

Unatoč savjetima uglednih nutricionista, Ekaterina ima drugačiji pogled na ulogu vode za piće u mršavljenju. Ona ne vjeruje da je konzumacija određene količine obične vode krajnje rješenje. Umjesto toga, predlaže da se pije samo kad se osjeti žeđ, bez pretjerane hidratacije. Jedna od točaka prijepora koja je često kritizirana je “dijeta 60”, protiv koje se stručnjaci zalažu, tvrdeći da je intenzivna žeđ jedan od kasnijih pokazatelja dehidracije.

  • Krumpir i tjestenina, omiljeni dodaci, zauzet će jedinstveno mjesto u “dijeti 60”. Tijekom doručka mogu se kombinirati s bilo kojim proteinom, bilo da se radi o mesu, peradi, ribi ili plodovima mora. Međutim, ograničenja se javljaju tijekom ručka. Tjesteninu ili krumpir možete jesti samo uz povrće ili skromnu porciju sira. Ova se odredba odnosi i na juhe, gdje je zabranjeno dodavanje krumpira u mesne ili pileće juhe.

Kako biste diverzificirali svoju prehranu, razmislite o pripremi niskokalorične večere i konzumiranju je prije 18 sati. Međutim, ako vaša dnevna rutina uključuje ostajanje budan do kasno, “dijeta 60” dopušta vam da pomaknete večeru na 19-20 sati. Važno je napomenuti da završni obrok treba imati minimalno kalorija, a poželjno je izbjegavati kombiniranje mesa, ribe ili plodova mora s namirnicama bogatim ugljikohidratima poput riže, žitarica, tjestenine i krumpira. Za dodatnu raznolikost, možete također pokušati skuhati rižu s povrćem.

Iako imate slobodu konzumiranja raznih vrsta mesa, ključno je izbjegavati ili ograničiti unos kobasica, hrenovki i sličnih prerađenih namirnica u prehrani.

Kada se za vrijeme ručka ili večere odlučite za piletinu, savjetuje se da izbacite kožu i masne dijelove. Plodovi mora i riba su dopušteni, ali preporuča se ograničiti konzumaciju štapića od rakova ili ih jesti umjereno. Gljive, povrće i mahunarke prihvatljivo je uključiti u prehranu. Ipak, preporučljivo je umjereno konzumirati krumpir i tjesteninu. Ako volite tjesteninu, odlučite se za alternative durum pšenice.

Uključite raznovrsno voće, orašaste plodove, suho voće i bobičasto voće u svoju prehranu, kao što su jabuke, agrumi, šljive (umjereno), kivi, lubenica (1-2 porcije), suhe šljive (ne više od 6 porcija dnevno) , ananas i avokado. Iako se banane mogu konzumirati, preporučljivo je ograničiti njihov unos zbog njihove slatkoće i visokog udjela škroba, po mogućnosti prije podne i u malim porcijama.