Koji su načini uklanjanja sijedih vlasi? Postoje li uspješne tehnike za rješavanje ovog problema? Kako izvještava web stranica voman.gazeta.pl, preporučljivo je započeti s suplementacijom melatonina i biotina.

Što uzrokuje promjenu kose u sijedu?

Prema informacijama na ovom portalu, nedostatak biotina obično dovodi do problema kao što su gubitak kose, lomljivi nokti ili ljuštenje kože. Osim toga, biotin potiče aktivnost folikula dlake i pomaže u sprječavanju sijeđenja kose.

Melatonin, dakle, rješava prirodni nedostatak ovog pigmenta. Njegova funkcija uključuje opskrbu melanina, koji ima ključnu ulogu u sprječavanju procesa sijeđenja, izravno do folikula dlake. Ovaj pigment je odgovoran za pružanje boje kože i kose.

Koji su načini borbe protiv sijede kose?

Ovom se pitanju može pristupiti iz druge perspektive. Na primjer, možete razmisliti o korištenju kućnih lijekova. Jedna od takvih metoda uključuje pranje kose kavom. Očekuje se da će ovaj tretman potamniti kosu, a time i smanjiti vidljivost sijedih pramenova. Osim toga, ovo prirodno rješenje nudi i druge prednosti.

Korištenje kave kao sredstva za ispiranje potiče rast kose, smanjuje gubitak kose i poboljšava sjaj, mekoću i upravljivost. Važno je napomenuti da ovaj tretman treba provoditi redovito.

Dakle, koji je način da se to postigne?

Smjernice dane u nizu:

Pomiješajte nekoliko žlica svježe mljevene kave s dvije čaše vode i pustite da prokuha nekoliko minuta. Procijedite smjesu i ostavite da se ohladi.

Tako stvoreno sredstvo za ispiranje prema Krstarici nanesite na opranu kosu i tjeme. Pustite da tekućina ostane na kosi otprilike 20 minuta prije ispiranja glave.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.