Izum sušilice za rublje jedno je od najkorisnijih dostignuća u pojednostavljenju svakodnevnog života. Žene sada mogu predahnuti od zadatka vješanja rublja, dopuštajući svim članovima kućanstva da odahnu s olakšanjem, jer su štetni dimovi povezani sa sušenjem u zatvorenom prostoru eliminirani.

Iako su zimski dani znatno lakši s ovim uzornim strojem, bitno je zapamtiti da se neki predmeti ne smiju stavljati u njega.

Ako postupite na taj način, vrlo je moguće iscrpiti svoju zalihu jer će ih stroj promijeniti, a neki se mogu pokvariti do te mjere da postanu potpuno neupotrebljivi.

 

1. Sportska odjeća i tajice

Ako ovu odjeću stavite u sušilicu, može se skupiti do te mjere da više neće biti nosiva.

Prema ženi koja dijeli savjete o kućanstvu na TikToku pod korisničkim imenom @TrueEarthMovement, rastezljiva odjeća za vježbanje uvijek bi se trebala držati podalje od sušilice. Točnije, toplina je štetna za ovu odjeću jer može dovesti do gubitka elastičnosti elastičnih materijala.

@truearthmovement

Hang drying is your best option for these 4 things #truearth #truearthmovement #laundrytips #laundryhacks #laundrytok #ecofriendly #sustainable

♬ lo fi – roma psych

  • Prema njezinim riječima, još jedna kategorija odjevnih predmeta kojima nedostaje odgovarajući način sušenja su oni ukrašeni šljokicama ili perlicama. Pojasnila je da stavljanje ovih predmeta u sušilicu predstavlja opasnost od oštećenja njihovih svjetlucavih ukrasa.

Štoviše, zrnca će vjerojatno udariti o stijenke sušilice i potom se odvojiti. Osim toga, šljokice i perle mogu se uhvatiti u utore i otvore unutar sušilice, što potencijalno može dovesti do značajnih problema s uređajem, primijetila je.

2. Donje rublje – uključujući gaće i grudnjake

Ako posjedujete grudnjak i gaćice sa širokom gaćicom, njihovo izlaganje sušilici može ugroziti cjelovitost gaćica zbog povišenih temperatura, što ih nakon toga može učiniti nenosivim.

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.