– U nastavku našeg današnjega članka, govorićemo o problemu sa gljivicama. Jednom kada ih osoba dobije, onda je potrebno jako dugo vremena da se riješi ovaj problem. Danas vam donosimo jedan prirodan savjet kako da sanirate ovaj problem….
Gljivične infekcije izrazito su otporne i teško ih je liječiti. Oni uspijevaju u vlažnom okruženju, čineći naša stopala – često zatvorena u cipelama i sklona znojenju – savršenima za njihov rast. Mikoza noktiju čest je problem, osobito tijekom ljetnih mjeseci kada se često posjećuju bazeni i toplice. Toplo i vlažno okruženje stvara idealne uvjete za bujanje i opstanak plijesni. Iako ova gljivična infekcija uglavnom pogađa nokte na nogama, prilično je neuobičajena na noktima ruku. Glavni pristup dijagnosticiranju gljivične infekcije nokta oslanja se na mikološku dijagnostiku, koja prvenstveno uključuje nativni mikroskopski pregled i kulturu.
Uzorak se uzima iz pogođenog područja nokta, posebno iz “mrvljive” tvari koja se nalazi na granici između zdravog i zaraženog područja. Ovaj nativni pripravak koristi 20% otopinu kalijeve lužine i zatim se analizira pod mikroskopom. Dokaz o gljivici koja uzrokuje infekciju ukazuje otkrivanje hifa ili spora. Da bi se odredila točna vrsta gljive, prikupljeni materijal se kultivira na hranjivoj podlozi, a rezultati se procjenjuju nakon 14 dana. Bitno je naglasiti nužnost izbjegavanja lokalnog liječenja najmanje pet dana prije mikološke pretrage. Nativni mikroskopski preparat služi kao “ključ” za dijagnosticiranje onihomikoze, s obzirom da kulture gljivica često ne daju rezultate.
Razlikovanje gljivičnih infekcija noktiju od drugih oblika oštećenja noktiju, kao što su oni koji nastaju uslijed ozljeda, psorijaze, lichen planusa i različitih vrsta dermatitisa oko nokta, od vitalnog je značaja. Osim toga, važno je napomenuti da pacijenti s psorijazom imaju veću učestalost gljivičnih infekcija noktiju, jer su njihovi oštećeni nokti posebno skloni gljivičnoj invaziji. YouTube kanal Natürliche Rezepte nudi jednostavan kućni lijek za rješavanje ovog problema.
Osim već navedenih razloga, zanemarivanje gljivičnih infekcija na koži stopala može rezultirati mikozom, jer se te infekcije mogu proširiti na nokte. Obično počinje nožnim palcem i zatim zahvaća ostale nokte. Infekcija počinje na vrhu nokta i postupno se kreće prema bazi nokta. Stoga je hitno djelovanje bitno. Za kućni lijek protiv gljivica na noktima trebat će vam 15 do 20 listova lovora. Potrebne su dvije litre tekućine te po 50 mililitara jabučnog octa i meda. Za početak stavite lovorov list u lonac i ulijte dovoljno vode da bude potpuno potopljen. Poklopite lonac i pirjajte na laganoj vatri oko 20 minuta.
U međuvremenu u posudu ulijte jabučni ocat koji također ima antifungalna i antibakterijska svojstva. Pomiješajte med s jabučnim octom. Med pomaže u sprječavanju širenja mikoze noktiju na nezahvaćena područja kože i ublažava neugodne simptome. Pomiješajte obje komponente dok se med potpuno ne sjedini s octom. Procijedite naparak od lovorovog lista i ostavite da se ohladi na ugodnu temperaturu. Ulijte ovu mješavinu u lavor i uronite stopala na 20 do 25 minuta. Ova metoda omogućuje trenutačno ublažavanje svrbeža i umiruje kožu. Nakon što završite s namakanjem stopala, nježno osušite stopala ručnikom. Zatim nanesite mješavinu meda i octa na nokte i masirajte ih. Navucite čarape i držite ih 20 minuta.
Na kraju isperite stopala toplom vodom. Ponovite ovu rutinu tri puta tjedno i primijetit ćete da se mikoza brzo smanjuje nakon ovog tretmana. Plijesan obično postoji ispod vaše svijesti. Sve što je potrebno za brzo rješavanje problema možete pronaći kod kuće. Kombinacijom tri sastojka koja već posjedujete možete učinkovito tretirati zahvaćena područja. Ova mješavina ima snažna antifungalna i dezinfekcijska svojstva, eliminirajući sve bakterije, gljivice i njihove klice. Ovo rješenje koristimo dvaput dnevno dok se problem ne riješi.
Osigurajte da su sve cipele i papuče, zajedno sa svim predmetima koji su bili u dodiru s vašim stopalima, temeljito dezinficirani ovom otopinom. Potrebni sastojci su: 5 žlica 90% etilnog alkohola (dostupan u ljekarni), 5 žlica 3% vodikovog peroksida i 2 žlice destiliranog octa. Za pripremu otopine pomiješajte sastojke i vatom nanesite na nokat i okolno područje. To treba činiti dva puta dnevno dok se problem ne riješi. U težim slučajevima do potpunog povlačenja može doći u roku od nekoliko tjedana, dok se u manje ozbiljnim slučajevima može vidjeti poboljšanje za samo nekoliko dana.