Ako pažljivo pogledate svoj jezik kroz ogledalo, vidjet ćete znakove koji pokazuju s kakvim se zdravstvenim problemima suočavaju…

Mikropukotine: Pukotine koje se nalaze u sredini ili stražnjem dijelu jezika označavaju propusna crijeva ili intestinalnu malapsorpciju, alergije ili osjetljivost na hranu.

Sluz: na jeziku je prisutna normalna naslaga, ali ako je masna i žute ili bijele boje, to ukazuje na zadržavanje toksina u crijevima. Točka u sredini znači probleme s tankim crijevom; mrlja na leđima znači probleme s debelim crijevom.

Je li tamni sloj na jeziku smeđi? Smeđi ili crni sloj na jeziku može biti posljedica pušenja; konzumacija kave, crnog čaja ili drugih obojenih pića; i loša oralna higijena. U tim slučajevima preporuča se čišćenje jezika četkicom za zube dok se ovaj sloj ne ukloni.

Tragovi zuba na stranama jezika: to je znak probavnih smetnji ili malapsorpcije minerala. To može ukazivati ​​na probleme koje imate s crijevima zbog niske razine želučane kiseline.

Uporne crijevne mrlje, ovo bi mogao biti rani znak raka jezika, ali nemojte se odmah prestrašiti jer se lako mogu zamijeniti s crijevnim lezijama koje zacjeljuju nakon nekoliko tjedana. Ono što trebate učiniti u takvoj situaciji je što prije posjetiti liječnika.

Čistim jezikom osiguravamo pravilan rad unutarnjih organa. Kao rezultat toga, probudite se ujutro uz pravilnu detoksikaciju vašeg tijela koja pomaže pravilnoj probavi – svim funkcijama tijela i unutarnjih organa.

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

  • Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.