Tako izvanredan prikaz vještine!
Ako ste se ikada susreli s nesretnom posljedicom da perilica rublja nije pravilno oprala vaše rublje, što je rezultiralo neugodnim mirisom umjesto ugodnim, postoje određeni slučajevi kada perilica možda neće učinkovito oprati rublje, što dovodi do razvoja nepoželjnog mirisa. U tim situacijama preporučuje se provjeriti funkcioniranje grijača i, ako se čini da je stroj u ispravnom stanju, istražiti druge potencijalne uzroke problema.
Vjerojatno je da se, osim neispravnog stroja, može pojaviti greška tijekom procesa. Uočeno je da mnogi pojedinci, osobito žene, imaju tendenciju koristiti pretjeranu količinu deterdženta ili omekšivača tijekom pranja rublja. Nažalost, stroj nije u stanju adekvatno eliminirati te tvari, što dovodi do njihovog nakupljanja unutar tkanine. Kao rezultat toga, umjesto ugodne arome, konačni rezultat podsjeća na nešto nehigijensko.
Uzmite u obzir vrstu rublja i prikladnost tkanine prije nego što odlučite uključiti omekšivač. Treba biti oprezan kada koristite omekšivač na raznim vrstama tkanina, posebno sintetičkih materijala, jer njegova učinkovitost može biti ograničena i postoji rizik od potencijalnog oštećenja.
Proizvođači trapera imaju jaku poziciju kada je riječ o primjeni omekšivača – uvijek ga treba izbjegavati kada se radi o traperu. Razlog tome je što omekšivač ima tendenciju izduživanja tkanine i ubrzavanja procesa blijeđenja boje.
Ako se odlučite ne pridržavati ove preporuke, savjetuje se da optimalni vremenski okvir za pranje traper hlača bude u rasponu od 2 do 6 mjeseci, uzimajući u obzir koliko često ih nosite i individualne karakteristike vaše tjelesne građe.
Nakupljanje prljavštine u perilici rublja može biti odgovorno kako za neugodan miris rublja tako i za nastanak bijelih mrlja na ormaru. Kako se to ne bi dogodilo, preporučljivo je pridržavati se nekoliko jednostavnih preporuka za održavanje. Nakon svakog ciklusa pranja, svakako odmah uklonite sav sadržaj iz perilice.
Nakon svakog ciklusa pranja, važno je pažljivo očistiti gumu na vratima, osiguravajući potpuno uklanjanje svih ostataka deterdženta. Obvezno redovito osiguravajte da se odjeljak koji sadrži deterdžent redovito temeljito suši. Kako biste osigurali odgovarajuću dezinfekciju, preporučljivo je jednom mjesečno koristiti stroj bez ikakvih predmeta koristeći kombinaciju deterdženta i octa.
Imam još jedan koristan savjet za podijeliti: primjena ove tehnike osigurat će da vaša odjeća zadrži svježi miris dulje razdoblje od približno tjedan dana nakon procesa pranja. Za najbolje rezultate, savjetuje se izbjegavanje dodavanja omekšivača tijekom početne faze procesa pranja; radije pričekajte dok stroj ne završi svoj prvi ciklus pranja i dodajte omekšivač tek nakon što je pokrenuo sljedeći ciklus i apsorbirao vodu.
Povećanje količine omekšivača koji je ostao u tkanini pojačat će miris, ali treba biti oprezan jer zaostali ostaci omekšivača koji doprinose pojačanoj aromi mogu nadražiti kožu. Kako biste osigurali optimalno zdravlje i smanjili rizik od alergijskih reakcija, Glossy preporuča oprez i korištenje bio omekšivača.