Ako tome pridodamo moćni češnjak kao poznati antibiotik, onda sigurno imamo prirodni lijek koji će otjerati sve viruse Đumbir je bogat eteričnim uljima, kalijem, manganom, bakrom i magnezijem te vitaminom B. U kombinaciji s medom i limunom daje tijelu pravu ‘hranjivu bombu’.

Dodamo li tome snažan češnjak kao dokazani antibiotik, sigurno imamo prirodni lijek koji će otjerati svaki virus. Sastojci: 500 grama domaćeg meda, 2 srednja korijena đumbira, jedan veći sok od jednog limuna, 4 češnja češnjaka.

Priprema:

Trebat će vam 500 grama meda i prazna staklenka od 800 ml. Ogulite i naribajte korijen đumbira. Iz limuna ili ploda limuna iscijedite sok i narežite. Bijeli lik sitno nasjeckajte.

Sve sastojke stavite u staklenku. Medom, tako da napunite malo više od pola tegle. Limun i đumbir će pustiti svoj sok. Ostavite sve sastojke da odstoje jedan dan, a zatim posudu do kraja napunite medom.

Za bolesne osobe, dajte jednu žlicu tri puta dnevno. U slučaju prevencije i jačanja imunološkog odgovora dovoljne su 1-2 žlice.

  • Istraživači iz Odjela za javno zdravstvo u Kerali u Indiji testirali su antimikrobno djelovanje đumbira, meda, limuna i češnjaka protiv bakterije Streptococcus kako bi vidjeli djeluje li.

– Testirali smo različite kombinacije ova četiri sastojka i otkrili da češnjak ne samo da ima najveću aktivnost protiv bakterija i koči njihov rast nego da ima još veću zonu inhibicije u kombinaciji s limunom – zaključuju znanstvenici.

Ovi rezultati pokazuju da bi najbolji tretman za prehladu bio domaći, uz korištenje prirodnih sastojaka poput češnjaka, đumbira, limuna i meda koji će pomoći u jačanju cijelog tijela.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

  • Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.