– Za danas jedna tema o kojoj ćemo govoriti, a da ima jako puno veze sa zdravljem crijeva. Jaako je bitno po riječima nutricionista da pazite šta jedete, da imate poprilično unijetih vlakana u jednom danu, i problema ne bi trebalo da bude….

Navečer povećavamo sposobnost tijela da sagorijeva masti i pomaže probavi. S praznim želucem tijelo se može u potpunosti usredotočiti na te funkcije. Kako biste ubrzali sagorijevanje masti, evo nekoliko metoda: neophodno je izbjegavati bilo kakvu hranu najmanje četiri sata prije odlaska na spavanje za okrepljujući noćni odmor. Skuhajte napitke: Sljedeće napitke pripremite jedan sat prije spavanja. Sastojci: Za ovaj recept trebat će vam mala vezica svježeg peršina. sok od jednog limuna, žlica cimeta, žlica đumbira žlica za med upute: Započnite čišćenjem i pripremom svježeg peršina. Zatim iscijedite sok iz limuna. U blenderu pomiješajte peršin, limunov sok, cimet, đumbir i med.

Pomiješajte sve sastojke dok ne dobijete svilenkasto glatku konzistenciju. Za optimalne rezultate uključite ovaj napitak u svoju tjednu noćnu rutinu. Redovitom konzumacijom ove mješavine doći će do primjetnih promjena u vašem tijelu. Ova jednostavna mješavina pospješit će proces sagorijevanja masnoće, a ujedno će poboljšati zdravlje vašeg probavnog sustava. Iskusite njegove prednosti i svjedočite općem poboljšanju vašeg fizičkog zdravlja! Tijekom noći tijelo je uključeno u razne metaboličke funkcije, s posebnim naglaskom na probavu i sagorijevanje masti. Kada se osoba suzdrži od jela najmanje četiri sata prije spavanja, tijelo je u mogućnosti učinkovitije rasporediti svoje resurse na vitalne procese, budući da nema dodatne hrane za probavu.

Bez prisustva hrane, tijelo pomiče svoj fokus na metaboliziranje masti, budući da nema dostupnih novih obroka koji bi podržali probavu i apsorpciju hranjivih tvari. Limun obiluje vitaminom C i antioksidansima, peršin nudi dobru količinu vlakana i vitamina, cimet može pomoći u kontroli razine šećera u krvi, đumbir može poboljšati metabolizam, a med dodaje slatkoću uz dodatne hranjive tvari. Kad je ovo piće u pitanju, važno je održati konzistenciju. Redovita konzumacija ključna je za uspjeh; ako ga uključite u svoju rutinu jednom tjedno, možete postupno poboljšati svoj metabolizam i pomoći u sagorijevanju masti. Unatoč tome, ostati predan ključan je za postizanje željenih rezultata.

“BONUS TEKST”

Stanje zdravlja crijeva značajno utječe na cjelokupno zdravlje i dobrobit tijela. Odgovorna za probavu, apsorpciju hranjivih tvari i eliminaciju otpada, crijeva također igraju ključnu ulogu u utjecaju na imunološki sustav i mentalno blagostanje. Ovdje je detaljan sažetak zdravlja crijeva:

Crijeva, bitna komponenta probavnog sustava, podijeljena su u dva glavna dijela: tanko crijevo i debelo crijevo. Samo tanko crijevo sastoji se od tri segmenta: dvanaesnika, jejunuma i ileuma. Ovaj organ je odgovoran za upijanje vode i elektrolita, osim za formiranje i izlučivanje stolice. Također ćemo istražiti crijevni mikrobiom, koji se sastoji od velikog broja mikroorganizama, uključujući bakterije, viruse i gljivice, koji se zajednički nazivaju crijevni mikrobiom, a broji se u bilijunima. Mikrobiom igra nekoliko ključnih uloga u tijelu. Glavna funkcija mikrobioma je pomoć u probavi razgradnjom složenih ugljikohidrata, vlakana i drugih tipično izazovnih tvari.

Nadalje, ključan je za jačanje imunološkog sustava, poboljšanje njegove učinkovitosti i pružanje obrane od štetnih patogena. Crijeva također igraju vitalnu ulogu u sintezi esencijalnih vitamina, poput vitamina K i B12. Kronični stres može imati štetne učinke na rad crijeva i mikrobiom, dok redovita tjelesna aktivnost pozitivno utječe na zdravlje crijeva. Zdrava crijeva karakteriziraju različiti pokazatelji, a jedan od ključnih elemenata za očuvanje zdravlja crijeva je kvalitetan san.

Redovita i tipična stolica, uz izostanak zatvora ili proljeva, označavaju zdrava crijeva. Osim toga, ne smije biti prisutna nelagoda, što znači nadutost, grčevi ili bol. Kronična upala crijeva je ono što podrazumijeva upalna bolest crijeva (IBD), a uključuje određena stanja poput Crohnove bolesti i ulceroznog kolitisa. Crijevne infekcije mogu nastati zbog prisutnosti bakterija, virusa ili parazita u crijevima, što dovodi do simptoma poput bolova u trbuhu i proljeva.