– U nastavku našeg današnjega članka, donosimo vam dvije jako zanimljive priče. Prva, koja je na granici ludosti, dolazi nam iz Amazona, gdje je jedan znanstvenik odlučio da se poigra sa anakondom, te je htio da proba kakav je osjećaj kada te ova gigantska zmija stisne….

Paul Rosoli je istraživač i pustolov koji od svoje 16. godine provodi vrijeme u amazonskoj prašumi, istražujući divlji svijet i upoznajući razne životinje. Njegova posebna fascinacija Amazonom dovela ga je do proučavanja poluvodenih vrsta zmija, a posebno onih ana kondi, koje su poznate po svojoj golemoj snazi. Rosoli se odlučio na neobičan eksperiment: da ga pojede anakonda kako bi se mogao malo usredotočiti na Amazonu i prikupiti nešto novca za to. Svoju odluku obrazložio je time da je želio ljudima pokazati kakve su zapravo te zmije budući da se često vjeruje da su monstruozni divovi. Pronalaženje prave zmije bilo je ono što su on i njegov tim morali učiniti, a trajalo je tjednima jer se pokazalo da je to najkompliciraniji dio priprema.

  • Nakon što su konačno pronašli najdužu zmiju u Amazoni, tim inženjera 3D-izradio je posebno odijelo od karbonskih vlakana za Rosolija. Također se trebao koristiti kao eksperiment kojim je morao komunicirati sa svojim timom preko radio mikrofona i kamera dok je na terenu. Štoviše, dizajniran je da se odupre golemoj sili pritiska anak onde. Rosoli se namazao svinjskom krvlju i došuljao do anakonde. u tren oka, palo je na njega. u stiskanju njega, pravila svih počela je svom neprijatelju; Rosoli nije mogao pomaknuti niti jedan mišić i imao je poteškoća s disanjem kao rezultat toga, ovo je jedan trenutak kada ga je uhvatio Rosoliju je skinuta glava i zadnje čega se sjeća je da je vidio usta. dolazeći prema njegovu licu! prije nego što se onesvijestio Njegov tim pratio je situaciju preko monitora i promptno je reagirao na Rosolijev zahtjev za strujom.

Izvukli su ga iz zmijskog oklopa i spasili. Rosoli je nakon eksperimenta priznao da je cijeli proces bio nevjerojatno živčan i naporan. On je, međutim, zadovoljan s tim – stoga privlači čovječanstvo na važnost spašavanja amazonskog staništa. Rosoli je primijetio da se ovim eksperimentom pokušava pokazati ljudima koja je stvarna moć anakondi i koliko je važno njihovo očuvanje. Njegova avantura nije samo pokazala hrabrost i odlučnost, već je poslužila i kao snažan apel za zaštitu jednog od najbogatijih ekosustava na ovom planetu.

BONUS TEKST:

Trenutačno okruženje jako otežava postizanje ravnoteže između privatnog i poslovnog života.

Većina ljudi je zatrpana poslom zbog povećane količine obaveza i pritiska zbog kojeg smatraju da nemaju vremena za svoju obitelj, prijatelje i ne bi se iznenadili da i oni budu zadnji na listi. Ali trebali biste shvatiti ovo: ravnoteža je ono što vodi do konačnog ispunjenja i postizanja dugoročnih ciljeva. Evo preporuka koje bi mogle pomoći u postavljanju tih granica: Određivanje prioriteta: Razmislite što vam je u životu kritično. Odredite svoje prioritete i koncentrirajte se na njih. Ne mogu se svi mandati tretirati kao jednako važni. Postavljanje jasnih prioriteta pomoći će vam da bolje upravljate vremenom i energijom.

Upravljanje vremenom: Sve je u tome da budete proricatelj sudbine i koristite alate za upravljanje vremenom kao što su kalendari i popisi obaveza. Narežite svoje aktivnosti na tanke kriške — s nožem postavite vrijeme za svaku aktivnost, što će povećati vašu produktivnost (i smanjiti stres) Naučite reći ‘ne’: Jedan veliki izazov je naučiti reći ‘ne’ obvezama koje vam nisu prioritet. Ne biste trebali svima biti sve. To ne znači nepopustljivost; to znači biti selektivan kako biste mogli odvojiti svoje vrijeme za ono što je uistinu važno. Jasno napravite razliku između poslovnog i osobnog vremena. Kad ste kod kuće, posvetite se obitelji i slobodnom vremenu. Ne provjeravajte poslovne e-mailove i telefonske pozive nakon radnog vremena.

Ove granice pomoći će vam da skrenete misli s posla i obnoviti vas energijom. Dobro se čuvajte Delegirajte zadatke. Komunikacija s vašim poslodavcem i obitelji je nevjerojatno važna u vezi s onim što vam je potrebno, otvorena komunikacija može pomoći u pronalaženju rješenja koja su korisna za sve uključene strane. Slobodno dodijelite zadatke gdje je to moguće. Bilo da se radi o uredskim ili kućnim poslovima, delegiranje će smanjiti veliki dio vašeg posla i omogućiti vam da se koncentrirate na stvari koje su od puno većeg prioriteta.

Ravnoteža između posla i privatnog života nije nešto što postignete pa prestanete. To je stalna stvar koju stalno morate podešavati i fino podešavati. Trik je znati što vam je potrebno i pronaći načine kako zadovoljiti te potrebe kako biste mogli uživati ​​u svakom području svog života.