Neugodan miris ne znači nužno lošu higijenu stopala; nego može biti rezultat znoja u vašim cipelama, što potiče idealno okruženje za razvoj bakterija.

Neugodne mirise prvenstveno uzrokuju bakterije, zbog čega je pravilna higijena neophodna. Važno je temeljito oprati stopala prije no što obučete ljetne tenisice ili balerinke, a jednako je važno osigurati da budu potpuno suha. Imajte na umu da svaka vlaga stvara idealno okruženje za razvoj bakterija.

1. Soda bikarbona

Stavite sodu bikarbonu u tenisice ili cipele i ostavite preko noći ili dok soda učinkovito ne upije loše mirise iznutra.

Ujutro uklonite ili obrišite puder s cipela i učinit ćete značajan napredak u sprječavanju neugodnih mirisa da se zadrže, barem na neko vrijeme.

2. Zamrzavanje

Ako vaše omiljene cipele ostanu tvrdoglave čak i nakon korištenja sode bikarbone, pokušajte ih staviti u zamrzivač.

Tenisice ili cipele stavite u dobro zatvorenu vrećicu i preko noći ili nekoliko dana spremite u zamrzivač.

Očekuje se da će niske temperature eliminirati bakterije odgovorne za neugodne mirise.

Ovo je svakako jedna od učinkovitijih metoda za uklanjanje neugodnog mirisa iz obuće.

3. Puder za noge

Kako bi vaša stopala ostala suha nakon sati nošenja cipela, nanesite puder za stopala. Osim toga, kako biste zadržali ugodan miris u svojim cipelama, stavite mirisnu sušilicu u kutiju za cipele u kojoj ih držite. To će pomoći apsorbirati višak vlage i zamijeniti sve neugodne mirise ugodnim mirisima.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.