U današnje vrijeme, na raznim mrežama imamo jako veliki broj emisija koje su itekako korisne za određene kategorije ljudi. Tako ćemo mi danas da govorimo o osobama koje imaju jako velike probleme sa viškom kilograma, te kako neki izgube ogroman broj kilograma, ali je za njih potrebno prije svega disciplina….
Svaki dan pred nas je mnoštvo izazova, a Kristina se susrela s najstrašnijim od svih. U današnjoj priči upoznajemo Kristinu Phillips, osobu koja inspirira mnoge u sadašnjosti, no njezina je prošlost bila obilježena nemalim zdravstvenim problemima povezanima s njezinom težinom. Christina, podrijetlom iz Mississippija, ranije je bila priznata kao najteža žena na svijetu, zbog čega su joj samo s nogu liječnici morali ukloniti čak 20 kilograma sala. Tijekom teške borbe s pretilošću, Christinin dnevni unos kalorija porastao je na nevjerojatnih 7000. Zbog njezina stanja, postalo joj je neizvedivo suočiti se sa svojim odrazom, što je dovelo do ozbiljnih problema s njezinim prehrambenim ponašanjem.
Dvije godine rijetko je izlazila vani, a svaki je korak pratio snažan osjećaj gušeće tjeskobe. Nakon što je u svojim dvadesetima dosegla težinu od 338 kg, Kristina je prepoznala prijeku potrebu za transformacijom dok su joj se zdravstveni problemi pogoršavali. Svima je prikazan njezin put transformacije, a unatoč brojnim preprekama postigla je nevjerojatan gubitak težine od 260 kg. Kristina je često odavala osjećaj da je zatvorena unutar svoje velike tjelesne građe. Često je svoje probleme pripisivala majci i tadašnjem suprugu Zachu, koji ne samo da su udovoljavali njezinim željama za brzom hranom, već su joj i omogućavali prejedanje.
Naposljetku, Christina je stigla u ključnom trenutku i zatražila liječničku pomoć. Medicinski stručnjaci su je obavijestili da se značajna količina masnog tkiva može ukloniti samo operacijom, ali su naglasili da prije zahvata mora smršaviti. Godine 2014. počelo je njezino nevjerojatno putovanje jer je uspjela izgubiti nevjerojatnih 243 kilograma. Kristina je privukla globalni interes svojom pričom o mršavljenju i transformaciji, a postala je poznata nakon sudjelovanja u američkoj reality seriji koja je prikazivala žene teže od 200 kilograma. Naknadno je izjavila producentima serije:
“Zarobljena sam u tijelu u kojem ne želim biti. Kristina je prije deset godina operirala želudac, no zahvat se pokazao nedovoljnim zbog velikih masnih naslaga zbog kojih su bile potrebne daljnje intervencije. Izvještaji američkih medija govore da je iz njezinih nogu izvučeno 20 kilograma sala. Današnji dan obilježava nevjerojatnu transformaciju za Kristinu; skinula je dvije trećine nekadašnje težine, sada ima 83 kilograma. Kao entuzijastična majka dvojice sinova, rado dijeli svoje fotografije na platformama društvenih medija. Teret straha od ponovnog zatočeništva u svom domu i gubitak kontrole nad svojim životom značajno ju je opteretio. Tijekom svog puta mršavljenja otkrila je nedostatak iskrene podrške svog tadašnjeg supruga Zacha, a njihova stalna neslaganja samo su pojačavala njezinu tjeskobu.
“Shvatila sam da je ovo moja bitka i da ne mogu ovisiti o Zaku”, naglasila je. Naposljetku, njezin izbor da se rastane pokazao se razboritim jer je ubrzo naišla na novog partnera s kojim sada radosno dijeli život. Izgradili su prekrasnu obitelj, odgajajući dva sina i pružajući nepokolebljivu podršku jedno drugome. Danas Kristina dijeli svoje stajalište: Pretilost je višestruko i kritično pitanje koje utječe na brojna područja života pojedinca. Ne treba ga promatrati samo kao stvar izgleda, jer donosi ozbiljne posljedice za fizičko i mentalno zdravlje.
Pojedinci koji postanu pretili često se susreću s raznim zdravstvenim izazovima, uključujući bolesti srca, dijabetes tipa 2, hipertenziju i probleme s dišnim sustavom. Zdravstveni problemi ove vrste mogu uvelike umanjiti kvalitetu života i smanjiti očekivani životni vijek. Osim što je fizički izazov, pretilost predstavlja i psihički napor. Oni koji se bore s viškom kilograma često se susreću s poteškoćama poput depresije i niskog samopoštovanja. Njihovu emocionalnu patnju često pogoršavaju osjećaji izoliranosti i stigmatizacije, koji su često potaknuti društvenim predrasudama i normama.
Ovaj scenarij može stvoriti štetan ciklus u kojem emocionalna patnja rezultira prejedanjem, dodatno pogoršavajući cjelokupnu situaciju. Suzbijanje pretilosti zahtijeva sveobuhvatnu strategiju koja uključuje promjene u prehrani, pojačanu tjelesnu aktivnost i podršku mentalnom zdravlju. Pojedinci koji teže mršavljenju i trajnim rezultatima mogu imati velike koristi od stručnosti stručnjaka poput nutricionista, trenera i terapeuta. Uz odgovarajuće smjernice i modifikacije svog životnog stila, brojni pojedinci mogu postići i održati zdravu tjelesnu težinu, istovremeno poboljšavajući svoju ukupnu kvalitetu života.