– U Nastavku našeg današnjega članka govorićemo o popularnoj srpskoj glumici, koja je epicentar svoje slave doživjela 80 godina prošloga vijeka. Proslavila se sa ulogom sa glumcem Ljubišom Samardžićem….
Radmila Živković osvrnula se na svoja iskustva sa snimanja sa Ljubišom Samardžićem, podijelivši trenutak koji joj je izmamio i suze i bol. Gostujući u emisiji “Sceniranje” otkrila je zapanjujuće detalje iz produkcije filma “Naivko”, koji je, prema njezinim riječima, definirala neočekivano intenzivna scena. Naime, naveliko spominjani trenutak s Ljubišom Samardžićem nije se trebao odvijati ovako kako se odvijao.
Dok je publika scenu obrane u filmu doživjela kao scenaristički događaj, istina je bila puno mračnija. Glumica je otkrila kako se strahovito osvetila kolegi. U originalnom filmu, “Naive”, njezin lik trebao je prikazati slikar koji je zamislio umjetničko djelo s njezinim golim grudima. Nosila je bluzu izrađenu od šantunga, debele i grube svile. Iako je tijekom proba precizno izveo svoj nastup, kad se kamera počela kotrljati, pokušao ju je otkopčati i ukloniti.
Objema je rukama čvrsto zgrabila bluzu, ne mogavši zaustaviti snimanje. Nakon što je scena završila, kada je konačno skinula bluzu, ona se poderala od sile, ostavljajući joj ramena umrljana krvlju. – Plakala sam, ali ne pred njima – priznala je glumica. Osveta Radmile Živković. Ipak, na odmazdu je čekala dva desetljeća. Nakon dvadeset godina ponovno smo se okupili na projektu. U jednoj specifičnoj sceni sam ga udarao kišobranom dok nije izgubio svijest. Upozorio sam kolegu da ne upada jer sam ga stvarno namjeravao udariti.
Dok ga je Zoran Cvijanović branio, ja sam svoje udarce usmjerio na Ljubišu Samardžića. Neki ljudi iz crne zemlje ga podržavaju, ali to je sada preraslo u narativ koji vredi podeliti, primetila je glumica za Kurir TV. Važno je napomenuti da scena s Ljubišom Samardžićem, koje mnogi pamte, nije trebala da se odvija na taj način. Izvodeći scenu obrane u filmu, glumica je primijetila da je publika sve doživjela kao scenarističko, dok je stvarna situacija bila puno mračnija.
“Osvetila sam se kolegici s posla. U originalnom filmu ‘Naiva’ umjetnik me trebao naslikati u portretu golih grudi. Imala sam bluzu izrađenu od šantunga, teške i grube svile. Na probama je sve pogubio ispravno, ali kad su se kamere počele okretati, čvrsto sam je uhvatio objema rukama jer je nisam mogao ometati dok je skidala bluzu, zbog čega su mi ramena bila krvava, ali ne sprijeda njih”, ispričala je glumica.
Osveta Radmile Živković Nakon dva desetljeća čekanja na odmazdu, konačno smo ponovno surađivali. U jednoj konkretnoj sceni, više puta sam ga udario kišobranom sve dok nije izgubio svijest. Rekao sam kolegi da se ne miješa u to, jer sam bio odlučan zadati prave udarce. Dok ga je Zoran Cvijanović štitio, ja sam svoje udare usmjerio na Ljubišu Samardžića. Neka utjehu nađe u zagrobnom životu, ali ovo je sada preraslo u narativ, ispričala je glumica za Kurir.
DOPUNSKI TEKST;
Jedna od najpoznatijih i najkorištenijih vrsta gljiva u svijetu su šampinjoni. Znanstveno poznate kao Agaricus bisporus, ove su gljive cijenjene u kulinarstvu zbog svog blagog i ugodnog okusa, kao i njihove prilagodljivosti u raznim receptima. Iako se mogu koristiti svježe, uobičajeno ih je pronaći sušene, smrznute ili konzervirane, čime se osigurava njihova dostupnost tijekom cijele godine. Šampinjoni, koji potječu iz Europe i Sjeverne Amerike, sada se uzgajaju diljem svijeta zbog svojih jednostavnih potreba za uzgojem i značajne popularnosti. U svom prirodnom staništu, ove gljive obično uspijevaju u tlima bogatim hranjivim tvarima i humusom, osobito u područjima bogatim organskim tvarima poput šuma i pašnjaka.
S druge strane, komercijalni uzgoj šampinjona odvija se u reguliranim uvjetima, što omogućuje cjelogodišnju proizvodnju. Šampinjoni se uzgajaju posebnim tehnikama, obično u zatvorenom prostoru, u kompostu koji je obogaćen organskim materijalima poput slame, stajnjaka i raznih biljnih ostataka. Kada im se osigura dovoljna temperatura, vlaga i svjetlo, ove gljive mogu dati obilan urod u relativno kratkom vremenskom roku.
Zbog ovih prednosti, uzgoj gljiva je stekao popularnost među poljoprivrednicima, jer zahtijeva minimalan prostor i nudi brz povrat ulaganja. Uz vitamine, gljive sadrže i obilje minerala, uključujući kalij, fosfor i selen. Neophodan za ravnotežu tekućine i optimalan rad srca, kalij igra ključnu ulogu, dok selen služi kao antioksidans koji pomaže u zaštiti stanica od oštećenja. Nadalje, ove gljive predstavljaju jedan od rijetkih biljnih izvora vitamina D, osobito kada se uzgajaju na svjetlu, pridonose održavanju zdravih kostiju.