Darko Lazić je jedan od najpoznatijih pjevača na našim prostorima. Svi znamo da je njegov život tokom godina bio jako buran, ali se to promjenilo kada je odlučio da stane na ludi kamen i da se oženi sa Katarinom.

Pjevač Darko Lazić i njegova supruga Katarina s nestrpljenjem očekuju njen skori porođaj; međutim, to je ne sprječava da oponaša karijeru svog supruga. Kaća je tijekom cijele trudnoće iznimno aktivna osoba, a nedavno je priznala da ima strepnje oko poroda. Ipak, kako se dan bliži, ovi strahovi postaju podnošljiviji.

  • “Zaista, stalno sam pripremljena. U početku sam imala strepnje, ali sada sam sve spremnija. Bavila sam se i psihičkom i fizičkom pripremom”, sa smiješkom nam je prenijela.

Nedavno je duhovito primijetila da nije postigla ništa ako nije rodila u baru, što je Darka navelo na razmišljanje o njezinoj tvrdnji.

“Okupili smo se u tu svrhu, da promatramo razvoj događaja. Pripremili smo stvari za bolnicu kako bismo osigurali brzi odlazak, a sada se nalazimo na pozornici, spremni za porod. Ako bi se jedno od moje djece rodilo u bar, ja bih to sigurno prihvatio, s obzirom na to da sam bio u birtijama, ne bih se protivio takvom scenariju“, nasmijao se folker, izražavajući želju da svjedoči porodu.

“Da je dopušteno, ja bih doista bila sklona sudjelovanju. Već imam dvoje djece i nemam tremu, no Kaća je sklonija takvoj strepnji.

Nakon rođenja prvog djeteta namjeravaju povećati obitelj.

“Nećemo dugo čekati. Ako bude božja volja, za dvije godine još jednom”, rekao je Lazić.

Katarina je dodatno otkrila i želju da se beba rodi na Darkov rođendan.

“Nadam se da ću izdržati do njegovog rođendana, no vidjet ćemo hoće li beba izdržati.

BONUS TEKST

Apiterapija, ključna komponenta prirodne medicine, obuhvaća korištenje pčelinjih proizvoda za liječenje specifičnih zdravstvenih stanja, kao i njihovo uključivanje u svakodnevnu prehranu za promicanje dobrobiti i prevenciju bolesti kod ljudi i životinja. Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi oralnu konzumaciju i uključuje lokalizirane tretmane, kao što su lokalna uporaba meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, otopine propolisa za suzbijanje gljivičnih infekcija na stopalima i herpesa, terapijska primjena pčelinji otrov za reumatske bolesti i uključivanje matične mliječi u kreme protiv starenja, među ostalim primjerima.

Bitno je naglasiti da pčelinjim proizvodima organizam ne može odoljeti, za razliku od sintetičkih proizvoda. Kompleksan sastav i sinergijski učinci pčelinjih proizvoda čine ih neprocjenjivim u očuvanju zdravlja i liječenju raznih bolesti. Popularnost pripravaka koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ sve je veća zbog njihovog blagotvornog djelovanja na organizam.

Učinkovitost meda kao ljekovite tvari ovisi o kalibru meda i specifičnom biljnom izvoru iz kojeg potječe. Zbog svog osebujnog sastava, med posjeduje vrijedna antimikrobna i antioksidativna svojstva. Štoviše, med služi kao visoko probavljiva hrana koja trenutno nadoknađuje osiromašene razine energije, dok njegova produljena konzumacija pridonosi poboljšanoj fizičkoj izdržljivosti i mentalnoj ravnoteži. Sirovi med i propolis sadrže fitonutrijente koji su pokazali potencijal u prevenciji razvoja raka. Nadalje, kombinirani utjecaj flavonoida prisutnih u medu, propolisu i peludi, kada se koriste zajedno s drugim lijekovima, značajno utječe na prevenciju i liječenje tumora.

Dokazano je da redoviti unos meda povećava prisutnost korisnih antioksidansa u krvotoku, koji imaju antibakterijska svojstva.

  • Tradicionalni lijekovi odavno su prepoznali ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma gripe i prehlade. Opsežna istraživanja su uvjerljivo pokazala da med služi kao optimalni prirodni zaslađivač za osobe s dijabetesom tipa 2 i povišenim razinama kolesterola.

Ljekovita svojstva meda su višestruka, jer ne samo da pospješuje apsorpciju i učinkovitost lijekova, već i pročišćava organizam eliminirajući štetne tvari. Njegove terapeutske prednosti proširuju se na liječenje različitih stanja, uključujući gastritis, čir na želucu i crijevne infekcije, kao i regulaciju lučenja želučane kiseline i detoksikaciju jetre. Med se također koristi u liječenju ginekoloških problema, ublažavanju jutarnjih mučnina i liječenju respiratornih bolesti kao što su kronični bronhitis, bronhijalna astma, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Nadalje, pomaže kod anoreksije ili gubitka apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pomaže kod hemoroida.