Mediji i reklame su nas naučili da stalno kupujemo nepotrebne proizvode, dok nas ne podučavaju kako da pametno iskoristimo stare stvari. Mnoga rešenja za probleme već imate kod kuće, ali ih ne znate koristiti. Danas otkrivamo šta možete da uradite sa starim rubljem.

Oni s obiljem mašte i kreativnosti posjeduju talent da odbačene predmete pretvore u vizualno privlačne i korisne kreacije. U ovoj digitalnoj eri brojne internetske platforme i društvene mreže nude mnoštvo inventivnih metoda za prenamjenu naizgled beskorisnih predmeta u vrijedne i praktične predmete. Uzmite jednostavan par donjeg rublja i uzdignite ga u izvanredan i ekstravagantan odjevni predmet.

Imate moć ostvariti ovaj zadatak sa samo malom količinom znanja. Isprobajte ovaj jednostavan vodič. Sve što trebate učiniti je slijediti upute YouTube kanala “sori fashion” kako biste postigli željeni rezultat. Postupak: Započnite s odvajanjem bočnih strana donjeg rublja. Zatim nastavite s rezom u donjem dijelu, učinkovito dijeleći predmet na dva odvojena dijela.

Započnite mjernom trakom kako biste odredili duljinu od 16,51 cm. Nakon što ste izmjerili, kredom označite materijal na ovom mjestu. Nastavite pažljivo uklanjati dio materijala, stvarajući trokutasti izrez. Uzmite preostali dio i narežite ga na tanke trakice. Pomoću alata za označavanje izmjerite dio od 18 inča na bijeloj tkanini. Nastavite s rezanjem tkanine u skladu s tim.

Nakon toga nastavite s pričvršćivanjem čipke na gornji dio. Dok se čipka šiva, istovremeno pričvrstite trake. Čipka krasi donji bijeli dio košulje s velikom vještinom izrade, jamčeći potpunu pokrivenost poruba. Dodatno, marljivo prošivamo čipku na mjestu gdje se spajaju top i košulja.

Na sličan način, završetak drugog dijela hlača je uspješno završen, a sada je vrijeme da se spoje oba dijela kroz čin šivanja. Kako bismo zajamčili sigurno pričvršćivanje, poravnavamo dio okrenut iznutra prema van i nastavljamo sa šivanjem do kraja oko rubova. Zamršena košulja sada je u potpunosti konstruirana i spremna za trenutnu upotrebu. Intrigantno otkriće dolazi kada se udubimo u povijesnu analizu odjeće: gaće, ključni predmet u našim suvremenim ormarima, zapravo su relativno nedavno uključene.

Na zaprepaštenje mnogih, tek su 1950-ih žene u određenim ruralnim zajednicama počele uključivati ​​gaćice u svoju odjeću. U 19. stoljeću pojavila se modificirana iteracija donjeg rublja, koja se s vremenom razvila u suvremeno donje rublje kakvo nam je danas poznato. No, tek početkom 20. stoljeća ovaj neizostavni odjevni predmet ušao je u naše ormare, zahvaljujući revolucionarnim pothvatima Elizabeth Smith Miller.

Tijekom 19. stoljeća postojala je skupina žena koje su željele slobodu i praktičnost vožnje bicikla, a izvršile su značajan utjecaj potpunom transformacijom konvencionalnih hlača. Ove početne iteracije, izgledom i svrhom nalikuju kratkim hlačama, obično su bile labave i lagane, često nošene ispod haljine. Elizabeth, zajedno s feminističkim kolegicama Elizabeth Cady Stanton i Ameliom Bloomer, ne samo da je poslužila kao izvor inspiracije za nebrojene žene, već je također odigrala ključnu ulogu u orkestriranju konvencije u Seneca Fallsu 1848.


Pokret sufražetkinja u Sjedinjenim Državama pokrenuo je značajan događaj koji je djelovao kao katalizator, rezultirajući dubokom transformacijom koja je imala globalni utjecaj. Zanimljivo je da se ovaj značajan pomak može pripisati nečemu naizgled beznačajnom: donjem rublju. Kako su žene prihvatile te promjene, steznik je na kraju napušten početkom 20. stoljeća.

Istodobno se dogodila revolucija u području donjeg rublja koja je rezultirala smanjenjem veličine i uvođenjem najsuvremenijih materijala koji su potaknuli nastanak svježih silueta. Evolucija društvenih normi i novootkrivena sloboda kretanja za žene utrli su put udobnijem načinu života, posljedično utječući na promjenu modnih trendova. Pojava grudnjaka donijela je revoluciju u ženskom odijevanju, istisnuvši potrebu za korzetima i povećavši ukupnu udobnost.

Dok se Mary Phelps Jacob pripremala za svoje dugo očekivano predstavljanje u društvu, val uzbuđenja i samouvjerenosti kolao je njezinim venama. Godina je bila 1910., a usred nježne tkanine svoje svilene haljine naišla je na neočekivani izazov – steznik nije htio ostati na mjestu.Nesvjesna utjecaja koji bi mogla imati, prepoznala je hitnu potrebu za rješenjem. S alatima koji su joj bili na raspolaganju, krenula je u misiju stvaranja svog inauguralnog grudnjaka, koristeći nježne ružičaste vrpce i nekoliko rupčića. Neusporediva razina udobnosti koju je pružala priskrbila joj je veliko priznanje na društvenom okupljanju, dok su se prisutni divili njezinoj gracioznosti i sofisticiranosti.

Sljedećeg dana doživjela je prosvetljenje: njezina revolucionarna kreacija trebala je zakonsku zaštitu. Godine 1914. odobrena je njezina prijava za patent, što je označilo početak izvanrednog putovanja grudnjaka. Kao rezultat toga, žene su brzo napustile korzet i toplo prihvatile ovaj moderan dodatak, koji im je omogućio slobodno disanje i uvelike poboljšao njihovu ukupnu kvalitetu života.Bez sumnje, uvođenje grudnjaka izazvalo je revoluciju u modi, utirući put nizu inovativnih i svestranih dizajna koji su bili prikladni za svakodnevnu upotrebu.