– Za danas jedna trema, koja će itekako dobro da dođe svim ženama. Naime, nekada jednostavno nakon jako dugo godina veze, ne možete da znate da je pored vas neka nestabilna osoba na psihičkom planu. Slijedi jedna iskrena ispovijest na ovu temu…..

Nakon četiri godine zajedničkog života ostala sam zatečena kada sam saznala da moj dečko pokazuje psihopatske osobine. Dok je on pohađao odobreni seminar, provela sam tjedan dana u njegovom stanu brinući se za njegovog psa. S njegovim očekivanim povratkom sutra navečer, odlučio sam pospremiti dnevni boravak. Dok sam slagao policu s knjigama, otkrio sam obilje njegovih dokumenata, koji su uključivali niz testova, izjava psihologa i rezultata analiza. Tijekom posljednje četiri godine pouzdano nije pokazivao nikakve znakove psihopatije, što ga čini uzornom osobom. Njegova izvanredna sposobnost slušanja i pružanja podrške kada je to potrebno priskrbila mu je naklonost svih koji ga poznaju, uključujući i moje i njegove prijatelje.

  • Posjeduje izniman talent za povezivanje s ljudima, besprijekorno spajajući lagani humor sa značajnim raspravama. Naime, nikada nije ispoljio nikakvu agresiju i aktivno se opirao primjeni sile. Tijekom našeg prijateljstva neprestano se klonio sukoba i izazovnih okolnosti. Čak i nakon što sam prošao kroz mnogo toga, shvaćanje njegovog značenja ostaje mi nedostižno. Cijeli moj dan bio je okupiran kontemplacijom, što je rezultiralo nemirnim noćima. Pitam se zašto nije otkrio ovu informaciju izravno meni. U mislima mi se motaju misli o tome je li bio nevjeran kroz naše četiri zajedničke godine ili iza svega stoji neka prikrivena namjera.

Ova dvosmislenost stavlja me u težak položaj, ostavljajući me nesigurnim oko toga gdje potražiti vodstvo ili podršku. U tišini noći, žena se pažljivo vraća kući i tiho otvara vrata spavaće sobe. Nakon što je povukla pokrivač, primijetila je četiri noge ispod prekrivača. Djelujući brzo, ona zgrabi bejzbolsku palicu i nekoliko puta snažno udari prekrivač.

Dok je krenula prema kuhinji da utaži svoju žeđ, neočekivano susreće svog muža, koji je već tamo, i on primjećuje: Kasno noću, žena oprezno ulazi u njen dom, tiho otvarajući vrata spavaće sobe. S osjećajem tjeskobe, podiže pokrivač i otkriva četiri noge ispod njega. Ponašajući se instinktom, zgrabi bejzbolsku palicu i svom snagom udari o prekrivač. U potrazi za utjehom, odlazi u kuhinju po piće, samo da bi bila zatečena neočekivanom prisutnošću svog supruga, koji primjećuje: Vjerujem da ste već dočekali svoje roditelje koji su nas došli posjetiti, kao što sam im ljubazno ponudio naš krevet za njihov boravak.

“DODATNI TEKST

Polipi endometrija, koji se nazivaju polipi maternice, tvorbe su koje nastaju unutar šupljine maternice i proizlaze iz njezine unutarnje sluznice. Dok je većina tih tvorevina dobroćudna, postoji mogućnost da se neke razviju u prekancerozna stanja. Sljedeći odjeljak govori o tehnikama koje se koriste za dijagnosticiranje i liječenje ovih polipa. Polipi u maternici mogu dovesti do komplikacija kao što su problemi s plodnošću i teško menstrualno krvarenje kod nekih žena. Ove obično male i nekancerogene izrasline razvijaju se unutar sluznice maternice i nije neuobičajeno da se pojave više polipa.

  • Dok su miomi općenito manji od centimetra, mogu narasti dovoljno veliki da dominiraju cijelom maternicom. Osim toga, mogu se formirati u donjem dijelu maternice i proširiti prema van od vrata maternice. Unutar maternice polipi mogu biti povezani sa sluznicom ili imati široku, ravnu bazu. Tipično, ove izrasline nastaju kod žena koje su ili u premenopauzi ili u postmenopauzi, s najvećom prevalencijom uočenom u onih u dobi od 40 do 49 godina. Polipi maternice, koji se mogu razviti unutar maternice ili na jajnicima, često se pojavljuju bez simptoma. Ipak, ako se simptomi pojave, mogli bi uključivati:

Centri za kontrolu i prevenciju bolesti preporučuju posjet liječniku ako imate simptome poput jako obilne menstruacije, neredovitog menstrualnog krvarenja, vaginalnog krvarenja između ciklusa, krvarenja nakon menopauze, neobičnog vaginalnog iscjetka, grčeva ili boli ili krvarenja nakon snošaja, osobito ako potraju dva tjedna ili više, jer bi to moglo signalizirati rak maternice. Mogu li polipi evoluirati u rak? Dok je većina polipa maternice benigna, postoje neuobičajeni slučajevi u kojima mogu biti prekancerozni ili kancerogeni. Ipak, važno je naglasiti da je vjerojatnost nastanka malignih polipa maternice vrlo mala. Temeljita analiza provedena 2019. ispitala je 51 studiju s ukupno 35 345 sudionika.

Utvrđeno je da je ukupna incidencija zloćudnih polipa maternice prema nalazima iznosila 2,73 posto. U žena u predmenopauzi zloćudna su stanja bila rjeđa, sa stopom prevalencije od 1,12 posto, dok je ta brojka porasla na 4,93 posto u žena u postmenopauzi. Osim toga, prisutnost simptoma povezanih s polipima povećava rizik od razvoja raka. Za pojedince koji pokazuju simptome, vjerojatnost zloćudnosti bila je 5,14 posto, u usporedbi s 1,89 posto za one koji nisu pokazivali nikakve simptome.