Za danas jedna jako zanimljiva tema a koja je povezana sa muško ženskim odnosima. Naime, danas se malo dotičemo sa time, sa čime muškarci jednostavno nisu zadovoljni u krevetu, a jednostavno ne smiju reći svojim partnerima….
Veliki izazov u svakoj vezi je loša komunikacija. Kada nešto tajite od svog partnera ili se ne pozabavite problemom koji vas muči, riskirate dugotrajna ponašanja koja bi u konačnici mogla ugroziti vezu, unatoč činjenici da su se te stvari mogle lako riješiti. Ovo je posebno važno u situacijama koje uključuju seksualnu intimnost i nesporazume koji se javljaju u spavaćoj sobi, a koji često ostaju neriješeni zbog nelagode povezane s razgovorom o takvim temama.
U online anketi muškarci su se pokazali najiskrenijima kada su anonimno odgovarali na pitanja o seksu, dijeleći svoja iskustva s neugodnim trenucima u spavaćoj sobi i scenarijima koje bi radije izbjegli. Seksualna terapeutkinja Tracy Cox zatim je sakupila i sažela njihove odgovore. Odabrala je muškarce iz različitih dobnih skupina, uključujući one u vezi ili u braku te samce, te se raspitala što ih najviše smeta i iritira u intimnim trenucima sa ženom.
Evo popisa: Ponašaju se kao da uživaju u seksu iako se zapravo ne osjećaju tako. Pretjerivanje (vikanje, stenjanje…) Klonite se eksperimentiranja. Neuredna “niža razina Kada nisu sigurni kako upravljati svojim penisom. Nedovoljno povjerenje u vlastite fizičke sposobnosti. Kad njihov poljubac krene po zlu. Prebrzo stvaranje emocionalnih veza nakon intimnosti. Način razmišljanja – “Cijenim činjenicu da dijeliš krevet sa mnom. Ponašati se kao da je sperma otrovna. Također imaju averziju prema: Kad odluče ne sudjelovati u oralnom seksu. Neugodan miris tijela Pretjerani zahtjevi. Pominjanje prošlih veza.
Kad leži u krevetu sa svojim pametnim telefonom u ruci. udaranje Upuštanje u intimne aktivnosti s kućnim ljubimcem u istoj prostoriji. Neugodna i opijena intimnost Glumiti da doživljava orgazam. Pretjeran razgovor.
DODATNI TEKST:
Priča Andrićevog susjeda, poznatog slikara, nudi nove uvide u osobnost slavnog autora, koji je naš jedini nobelovac. Nedavno je na Prvom programu RTS-a premijerno prikazana serija “Nobelovac”. Ekipa koja stoji iza ove produkcije prikupljala je informacije i konzultirala razne izvore kako bi što točnije dočarala lik Ive Andrića. Marićeva sjećanja na Andrića. Godine 1919. naš je ugledni pisac prvi put posjetio Beograd.
Boravio je na raznim lokacijama, a njegov stan, na današnjem Andrićevom vencu, u međuvremenu je pretvoren u memorijalni muzej. Uspomenu na Ivu Andrića čuva njegov susjed s Andrićevog venca 8, umjetnik Dimitrije Diško Marić. Knjiga “Tko je bio Ivo Andrić – sjećanja jednog suvremenika”, urednice Žanete Đukić Perišić, donosi zbirku autentičnih sjećanja na Ivu Andrića iz perspektiva onih koji su ga poznavali – školskih kolega, prijatelja, pisaca, diplomata, susjeda, rodbine, političara i poznanika – među kojima je i sjećanje Dimitrije Marić. Umjetnik i njegova supruga glumica Nevenka Urbanova razvili su prijateljski odnos s Andrićem i njegovom suprugom Milicom.
– Iako smo bili susjedi koji nikad nisu dijelili specijalitete, ipak smo uživali u urmašicama, a Nevenka je Andriću napravila njegovo omiljeno jelo: šampinjone s maslacem i peršinom. Budući da nismo imali televiziju, često su nas pozivali da zajedno gledamo emisije, prisjetio se Marić. Diško je dao i konkretne uvide u način života u okvirima Andrićevog stana. Živeći kao stepski vuk kojeg je prikazao Herman Hesse, iskusio je toplinu i udobnost obiteljskog života.
O njemu su se brinule tri žene: Milica, njegova divna majka Miličina, baka Zorka i Milka, predana sluškinja koja je dugo bila s njima. Matija je stigao kasnije, u vrijeme kad se Andrić našao sam — ali to je druga priča. Kada je došlo vrijeme za uređenje stana, Milica, kostimografkinja koja je preferirala ozbiljne boje poput ljubičaste i sive, nastojala je odraziti tu ozbiljnost u cijelosti, s obzirom na njihov stilski namještaj. Došla je do Nevenke koja joj je predložila dizajn koji je Andrić cijenio i podržao, odlučivši se za nešto svjetlije tonove. Umjesto sivih zavjesa ili sivo-bijele palete, odlučili su se za boju marelice s nježnim rumenim tonovima.