Ove smjernice osiguravaju da ćete njegovati pravo malo čudo od djeteta. Načela obrazovanja unutar židovske kulture naglašavaju važnost hvaljenja djece i uključuju blago različite vrijednosti od onoga s čime se obično susrećemo. Zbog strogog pridržavanja ovih smjernica, djeca odgajana u ovakvom okruženju razvijaju se u samouvjerene i uspješne osobe.

Evo sedam izuzetnih trailera:

1. Izbjegavajte djeci usađivati ​​komplekse.

Umjesto da kažu svom djetetu: “Nisi to napravio kako treba”, oni će reći: “Kako je divno dijete poput tebe moglo napraviti takvu grešku?

Način razmišljanja židovskih majki sadržan je u uvjerenju da “moje dijete nema i ne može imati mane”. Iako mogu prepoznati nesavršenosti, one će ostati nepoznate svima izvan njihove perspektive.

2. Racionalna sloboda

Moderno židovsko obrazovanje spaja dva naizgled suprotstavljena elementa: slobodu djeteta i krute propise.

Dijete će razumjeti granice prihvatljivog ponašanja i neće gubiti prisebnost zbog manjih nestašluka. Kroz razgovor i objašnjenje postiže se zdrava ravnoteža u obrazovanju.

3. Često hvalite svoje dijete kad god možete.

Roditelji bi trebali pohvaliti svoju djecu čak i za najmanja postignuća. Trudeći se prepoznati sve pozitivne osobine kod djece, pa tako i one “sitnice”, te ih poticati kad god je to moguće, možemo bitno promijeniti njihovo ponašanje. Ako im dopustite da “prisluškuju” vaše razgovore u kojima svojim prijateljima izražavate divljenje prema njima, to može povećati njihovu motivaciju za uspjeh i podići njihovo samopoštovanje. Ovaj će pristup nedvojbeno imati vrlo povoljan učinak na njih.

4. Vlastitim primjerom upućuju djecu na dobro.

Djeca su sklona oponašati svoju okolinu, što znači da roditelji trebaju dati pozitivan primjer.

5. Psihičko zdravlje djeteta osigurava se ljubavlju i poštovanjem unutar obitelji.

Temelj svega leži u obitelji, gdje dijete razvija svoje početne navike. Kada se odgaja u brižnom i skladnom okruženju, povećava se vjerojatnost da će se razviti u samouvjerenu osobu. Prema pisanju Stila, da bi dijete imalo mentalnu snagu, potreban je sklad između roditelja.

6. Unaprijedite svoje sposobnosti kao roditelja

Kako bi njegovali uspješnu i neovisnu djecu, židovski psiholozi stvorili su sveobuhvatan obrazovni sustav, koji je dostupan putem specijaliziranih tečajeva za roditeljstvo. Putovanje do odgajanja mladog genijalca počinje opremanjem roditelja pravim treningom. Time ćete pokazati svom djetetu da je stalno učenje neophodno za postizanje uspjeha.

7. Učite djecu kako učinkovito koristiti svoje vrijeme.

Židovska su djeca od ranog djetinjstva naviknuta na dosljedan rad, s aktivnostima kao što su satovi violine, učenje engleskog jezika i matematike. Nemaju pojma o lijenosti ili praznom brbljanju, jer je za njih normalno da su stalno zaposleni.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.