Svako ko je bar jednom u životu imao kurje oko zna koliko ono možebiti bolno i neprijatno. Obično se javlja na stopalima i između nožnih prstiju a može dovesti do toga da osoba uopšte ne može da hoda.

Intenzivna agonija koja je posljedica razvoja kurjeg oka na stopalima može se pripisati povećanim razinama trenja i pritiska koncentriranog u određenim regijama donjih ekstremiteta. Ipak, brojna srpska domaćinstva posjeduju lako dostupan prirodni lijek koji pruža utjehu. Ovaj lijek temelji se na osebujnoj biljci poznatoj kao “čuvar”. Kada se pojedinci suoče s problemom kurjeg oka na stopalima, to može znatno otežati njihovu sposobnost hodanja.

  • Svaki korak postaje sve neugodniji, pretvarajući i najjednostavniji pokret u bolno iskustvo. Kako biste pronašli olakšanje od ovog stanja, pridržavajte se sljedećih smjernica: Započnite s uklanjanjem vanjskog sloja kućnog papira i pažljivo postavite plahtu preko kurjeg oka, pazeći da čista strana bude okrenuta prema dolje. Pokrijte biljku flasterom tijekom dana i držite je pokrivenu. Noću, zamijenite plahtu i stavite svježi flaster na stopalo. Savjetuje se ponoviti ovaj postupak u razdoblju od tri do četiri dana.

Do kraja ovog vremenskog okvira doći će do vidljivog smanjenja nelagode, au određenim slučajevima kurje oči na nozi mogu u potpunosti nestati. Dostupnost ove tehnike dodatno je povećana jednostavnošću nabave stražarnice. Nadalje, inherentna prirodnost ove metode pruža znatnu korist.

Bonus tekst:

Prema stručnjakinji za spavanje i psihologinji Stefani Romisevski, tradicionalni pristup rješavanju problema nesanice u osnovi je pogrešan. Glavni problem leži u našoj sklonosti da netočno identificiramo pravi izvor nesanice i pogrešno ga pripišemo nedostatku sna. Romisevski, specijalist bihevioralne medicine i psihologije, naglašava važnost provođenja temeljitog istraživanja temeljnih elemenata koji pridonose nesanici. Uzroci koje obično povezujemo s njom su brojni i raznoliki, a obuhvaćaju čimbenike poput hormonske neravnoteže, razvoda, postoperativnog oporavka ili bolesti.

Čini se da su potencijalni okidači neograničeni. Međutim, važno je napomenuti da iako ti čimbenici mogu rezultirati privremenim smetnjama spavanja, njihov utjecaj ne bi trebao trajati beskonačno. Kako bi se razumjelo napredovanje nesanice, početni stadij podrazumijeva prepoznavanje točne traume ili bolesti koja je poslužila kao njen katalizator. Premotajte unaprijed dva desetljeća i promatrajte istu osobu koja se još uvijek bori s nesanicom.

To navodi na pitanje: zašto se ovaj problem i dalje pojavljuje? Nije neuobičajeno naići na poteškoće sa spavanjem nakon uznemirujućeg ili nepovoljnog događaja, ali je netipično da ti izazovi traju dulje od mjesec dana. Zagonetno je razmotriti zašto tako značajan dio, otprilike jedna trećina, stanovništva doživljava ovaj fenomen. Zabrinjavajuće posljedice kroničnih problema sa spavanjem ne mogu se zanemariti.

Studije otkrivaju da se znatan postotak, u rasponu od 30-36 posto, odraslih i dalje bori s problemima spavanja. Ono što je još alarmantnije je zapanjujuća činjenica da se nevjerojatnih 79 posto pojedinaca bori s ovim problemima najmanje dvije godine. Prvi pokazatelj opadanja fokusa označava početni vidljivi prikaz, koji obuhvaća sve ishode koji proizlaze iz nedovoljno sna.

Izravne posljedice nedostatka sna uključuju smanjenu koncentraciju, fluktuacije raspoloženja i pad motivacije i razine energije. Dugotrajni nedostatak sna može imati negativne učinke na imunološki sustav, smanjujući njegovu sposobnost da se učinkovito bori protiv infekcija. Štoviše, potencijalno može rezultirati povećanjem tjelesne težine, smanjenjem seksualnog nagona i reproduktivnih sposobnosti, pojavom kroničnih poremećaja raspoloženja poput depresije i tjeskobe, te povećanom osjetljivošću na dobivanje dijabetesa i kardiovaskularnih bolesti.

Oni koji pate od nesanice često se okreću određenim noćnim rutinama, kao što je prepuštanje toplim kupkama i mijenjanje rasporeda spavanja, u pokušaju da ublaže nedostatak sna. Kada se traži brzo rješenje, fokus se često prebacuje na tvari poput dodataka melatoninu ili pomagala za spavanje. Ipak, važno je priznati da niti jedna od ovih opcija ne pruža trajan lijek za nesanicu. Iako mogu ublažiti nedostatak sna, bitno je razlikovati nesanicu od običnog nedovoljno sna. Psiholozi naglašavaju važnost prepoznavanja ove razlike kao temeljnog aspekta razumijevanja stanja.