Cilj je ublažiti nelagodu kako bi se spriječilo tijelo da trpi bilo kakvu patnju. Prema praktičarima tradicionalne kineske medicine, osobe koje pate od bolova u leđima i osteoporoze ne bi trebale trpjeti tu bol. Jednostavno oslanjanje na lijekove protiv bolova nije rješenje. Cilj je eliminirati nelagodu kako bi se spriječilo da tijelo doživi stres. Jedina učinkovita metoda ublažavanja boli je bavljenje tjelesnim vježbama.

Baviti se vježbama koje izdužuju kralježnicu

Zauzmite sjedeći položaj sa stopalima podvijenim ispod sebe. Osigurajte pravilno držanje tako što ćete sjediti uspravno i nagnuti se naprijed. Ova posebna vježba cilja na pojedinačne kralješke, pružajući olakšanje od nelagode u donjem i gornjem dijelu kralježnice. Dosljednim uključivanjem ove vježbe u svoju rutinu, imate potencijal potpuno ublažiti sve postojeće bolove u leđima.

Bavljenje tjelesnom aktivnošću uza zid.

Za osobe koje pate od vrtoglavice, ova se vježba toplo preporučuje jer učinkovito ublažava glavobolju i ublažava napetost u ramenima i vratu.

Zauzmite ležeći položaj s leđima naslonjenim na pod i nogama čvrsto oslonjenim na zid. Nježno stavite ruke na trbuh. Uključite se u duboko, ritmično disanje dok zatvarate oči i svjesno se potrudite očistiti svoj um od bilo kakvih stranih misli. Zadržavanjem ovog položaja samo pet minuta doživjet ćete značajno oslobađanje napetosti u leđnim i vratnim mišićima, učinkovito tjerajući sve dugotrajne glavobolje.

Položaj poznat kao poza psa često se prakticira u jogi.

Zauzmite položaj na rukama i koljenima, pazeći da vam je kralježnica poravnata s podom. Započnite dubokim udisajem i podizanjem glave, istovremeno ispružujući trbuh prema van. Izdahnite dok spuštate glavu i stežete trbušne mišiće. Nastavite ovaj niz za ukupno 10 ponavljanja.

Upuštanje u pokrete istezanja i uvijanja.

  • Ako imate bolove u trbuhu i probavne smetnje, ova vježba može biti korisna. Započnite tako što ćete sjesti na pod i ispružiti noge. Prekrižite lijevu nogu preko desne noge i zatim se nagnite na lijevu stranu dok se podupirete rukom. Ponovite ovaj pokret i na desnoj strani. Zadržite ovaj položaj otprilike 30 sekundi.

Joga poza poznata kao leptir poza uključuje sjedenje spojenih tabana i lagano pritiskanje koljena prema tlu.

Smanjenjem bolova u kukovima i ublažavanjem napetosti u nogama i koljenima, pruža prijeko potrebno olakšanje.

Zauzmite sjedeći položaj na podu, pazeći da su vam leđa pravilno poravnata. Poravnajte noge uz stopala i privucite ih prema tijelu, spajajući ih. Zadržite ovaj položaj otprilike 2 minute.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.