– Mi se danas malo dotičemo teme o paukovima, za koje se vjeruje da je jako veliki grijeh ako ih ubijete. Jednostavno, ako ih primjetite, napravite način da ih iznesete na balkon, u njihovo prirodno okruženje-prirodu…

U brojnim kućanstvima pauci mogu postati nepozvani posjetitelji, često ostaju nevidljivi dok se ne smjeste u kutove. Iako većina pauka ne predstavlja prijetnju, njihovo postojanje može biti neugodno, osobito za pojedince koji se boje insekata. Kako biste lakše uklonili pauke, evo nekoliko radnji koje možete poduzeti: 1. Suosjećajno vađenje pauka: Ako naiđete na pauka, stavite ga u posudu s poklopcem i pustite van. Ovaj pristup je učinkovit i suosjećajan za premještanje paukova iz vašeg životnog prostora. 2. Uklanjanje paukove mreže: Dosljedno uklanjajte paučinu brisanjem ili usisavanjem, osobito na teško dostupnim mjestima kao što su kutovi stropova ili iza namještaja.

  • 3. Uklanjanje nereda: Kako biste smanjili njihova skrovišta, pospremite mjesta na kojima se obično nalaze paukove mreže jer se pauci radije skrivaju u neredu. 4. Održavanje čistoće hrane i otpada: Redovito bacajte smeće i čistite ostatke hrane. Dok ljudska hrana ne privlači pauke, drugi insekti ih mogu privući. 5. Zatvaranje prozora i vrata: Navečer osigurajte da su prozori i vrata zatvoreni kako insekti ne bi ušli unutra. Dodatno, popravite postojeće zaštitne mreže ili postavite nove na prozore. Mirisne biljke kao štit od pauka Prirodna sredstva protiv paukova sastoje se od biljaka snažnog mirisa poput bosiljka i lavande.

Njihova jaka aromatična svojstva služe za odvraćanje pauka. Strateškim postavljanjem više posuda s bosiljkom ili lavandom po cijelom domu, možete učinkovito zadržati pauke i druge insekte. Koristeći ove jednostavne metode, možete poboljšati svoj osjećaj sigurnosti i udobnosti kod kuće, bez brige zbog neočekivanih osmonožnih gostiju. PAUKOVI su fascinantna stvorenja koja sve više ljudi bira za kućne ljubimce. Međutim, brojne zablude o paucima kružile su u javnosti kao činjenice, pridonoseći strahu mnogih prema ovim životinjama.

Bilo da ste već upoznati s paukovima ili ih tek počinjete istraživati ​​s namjerom da ih zadržite kao kućne ljubimce, predstavljamo vam nekoliko istina o paucima koje će vam pomoći da bolje razumijete. Pauci ne mogu probaviti čvrstu hranu. Oni stvaraju probavne enzime na donjoj strani trbuha, koji se ispuštaju na svoj plijen. Nakon što ti enzimi razgrade tijelo plijena, pauk konzumira dobivenu hranjivu tekućinu i enzime, dopuštajući tijelu da ih preradi kao hranu. Svaki pauk na globalnoj razini, bez iznimke, proizvodi otrov.

Snaga ovog otrova varira ovisno o vrsti pauka, u rasponu od vrlo opasnih i snažnih toksina do gotovo benignih koji utječu samo na najmanji plijen. 3. Kao grabežljivci mesojedi, pauci aktivno traže svoj plijen. Sve vrste pauka stvaraju svilu vidljivu u njihovim mrežama; međutim, služi i izvan toga, budući da određeni pauci uopće ne grade mreže. Svila se koristi za razne funkcije, uključujući hvatanje plijena, izgradnju gnijezda, čuvanje jaja, pružanje skloništa i igranje uloge u ritualima parenja. Ne oslanja se svaki pauk na mrežu da uhvati svoj plijen u zamku. Neki pauci ostaju skriveni čekajući vrijeme do savršenog trenutka za napad, dok drugi aktivno jure za svojim ciljevima. 6. Muški pauci suočavaju se sa značajnim izazovima u životu, jer ih ženke pauka često konzumiraju, a to se ne događa samo nakon parenja.

Pauci koriste mišiće zajedno s krvnim tlakom kako bi pokrenuli kretanje svojih izduženih nogu. Pauci stvaraju vrećicu za jaja polažući svoja jaja u svileni sloj, a zatim ih prekrivaju s više slojeva. Određene vrste pauka proizvode svilu koja mijenja boju u skladu s površinom na kojoj leži, što pomaže u kamuflaži jaja i zaštiti ih od prijetnji i grabežljivaca.