Angiomi, koji su bezopasne izrasline, mogu se pojaviti na koži. Ove benigne izrasline, sastavljene od krvnih žila, mogu se nalaziti na različitim dijelovima tijela. Primarni čimbenici koji pridonose stvaranju ovih različitih vrsta angioma su promjene na koži i krvnim žilama povezane s procesom starenja.

Grimizne izrasline poznate kao angiomi trešnje obično se pojavljuju na torzu i mogu varirati u veličini. Ove izrasline imaju tendenciju porasta u broju kako pojedinci stare, osobito nakon što navrše 40 godina. Nakon što pojedinci pređu 30. godinu, mnogi počnu primjećivati ​​vidljive znakove starenja, prvenstveno u obliku malih točkica koje se pojavljuju na njihovom torzu, rukama, ramenima i, u slučaju žena, na njihovim grudima.

Postojanje angioma, posebno u obliku točkastih tvorevina s razgranatim krvnim žilama, može biti povezano s raznim zdravstvenim problemima uključujući bolesti jetre, poremećaje cirkulacije i hormonsku neravnotežu.

Paučasti angiomi, vrsta angioma koji se obično manifestiraju tijekom djetinjstva ili trudnoće, mogu zahtijevati liječničku pomoć ako dođe do naglih promjena u veličini ili obliku ili ako počnu krvariti.

Za liječenje angioma dostupni su različiti medicinski zahvati, poput elektrodesikacije, primjene tekućeg dušika i laserske terapije. Iako ove metode daju ugodne estetske rezultate, ključno je priznati mogućnost ponovnog pojavljivanja angioma nakon tretmana. Kako bi se smanjila mogućnost recidiva, preporuča se prihvatiti zdrav način života i konzumirati dobro zaokruženu prehranu koja obiluje voćem, povrćem i hranjivim mastima.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.