U nastavku našeg današnjega članka govorićemo o najugroženijoj kategoriji u cjelokupnom društvu, a to su svakako penzioneri. Jako niske penzije u cijeloj regiji, a ništa se posebno ne radi po tom pitanju. Međutim, danas imamo jednu jako zanimljivu vijest po ovome pitanju….

Mirovine u Srbiji su od početka ove godine doživjele značajan rast od 14,8 posto. Nakon usklađivanja prosječna mirovina za siječanj iznosila je 45.775 dinara. Prema službenim procjenama, osobe koje su dvadesetak godina provele radeći za minimalnu plaću mogu po odlasku u mirovinu očekivati ​​mjesečnu mirovinu veću od 100 eura, što je otprilike 14.366 dinara. Nakon odlaska u mirovinu, brojni se pojedinci susreću s poteškoćama u upravljanju svojim financijskim ograničenjima, koja se mogu brzo smanjiti zbog nekoliko obaveza, kao što su medicinski troškovi, što rezultira ograničenim iznosom za njihovo uzdržavanje u kasnijim godinama.

Rehabilitacijskim zakonom zacrtan je cjelokupni okvir rehabilitacijskog postupka i pravne posljedice koje snose oni koji su nepravedno lišeni prava iz političkih, vjerskih, nacionalnih ili ideoloških motiva. Prema odredbama ovog zakona, osobama koje su se uspješno rehabilitirale odobrava se standardizirani uvjetni zatvor za vrijeme trajanja kazne. Osim toga, dobivaju mjesečnu novčanu naknadu. Ovo je posebno važno u slučajevima nezaposlenosti uzrokovane prestankom radnog odnosa zbog povrede prava i sloboda propisanih ovim zakonom.

DODATNI TEKST:

Umirovljenje ne označava samo završetak karijere, već i početak nove faze koja obiluje slobodnim vremenom, šansom da se bavite novim hobijima i aktivnostima te radosnim prihvaćanjem dugo zasluženog predaha. Ideja o umirovljenju može pobuditi različite osjećaje. Svakako, postoji osjećaj radosti i olakšanja u bijegu od obveza i stresova svakodnevnog rada; međutim, također može dovesti do osjećaja praznine ili smanjenog osjećaja identiteta, osobito ako posao ima značajnu vrijednost u našim životima. Bitno je promišljeno planirati i organizirati kako ćemo iskoristiti svoje vrijeme u ovoj fazi.

Mnogi se ljudi tijekom umirovljenja odluče baviti novim hobijima ili razvijati one koje već imaju. Ova faza nudi savršenu priliku za putovanje, bavljenje knjigama, sudjelovanje u sportu, davanje doprinosa zajednici kroz volontiranje ili učenje novih vještina i znanja. Štoviše, ključno je pridavanje važnosti provođenju kvalitetnog vremena s obitelji i prijateljima, budući da su istraživanja pokazala da njegovanje društvenih odnosa poboljšava mentalno zdravlje i opće zadovoljstvo životom. Postizanje financijske stabilnosti ključno je za uživanje u bezbrižnoj mirovini. Pažljivim planiranjem i štednjom tijekom svoje karijere možete bez brige uživati ​​u radosnim danima mirovine.

Presudno je razumjeti prednosti vašeg mirovinskog plana i učinkovito ih koristiti. Odlazak u mirovinu predstavlja priliku za opušteniji način života i uživanje u malim zadovoljstvima koja često izmiču usred zahtjeva posla. Umirovljenje bismo trebali gledati kao novi početak, koji nam omogućuje da se bavimo svojim interesima i cijenimo svaki vrijedan trenutak života. Želimo vam sretnu i vrijednu mirovinu!